EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Правила поєднання АСК і НПЗП

Правила поєднання АСК і НПЗП Правила поєднання АСК і НПЗП
Правила поєднання АСК і НПЗП Правила поєднання АСК і НПЗП

Виступ д. мед. н., професора, завідувача кафедри клінічної фармакології ІПКСФ НФаУ Ганни Володимирівни Зайченко на talk show з експертами «ICON-G: новий погляд на НПЗП-гастропатію», 2021 р..

Інформація із загальної медичної тематики та про лікарський засіб для спеціалістів в області охорони здоров’я.
Погляди, наведені в матеріалі, відображають думку автора-експерта та можуть не співпадати з іншими доказовими даними медицини. 

https://www.medznat.com.ua/avrooms/demonstrations/pravila-podnannya-ask--npzp_omz
 

Витяг з інструкції для медичного застосування лікарського засобу Омез

Склад:  Діюча речовина:1 капсула містить омепразолу 20 мг.

 

Фаомакотерапевтична група. Засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Інгібітори протонної помпи. Фармакологічні властивості. омепразол пригнічує фермент H+/К+ — АТФазу (протонний насос) в парієтальних клітинах шлунка і блокує тим самим заключну стадію секреції соляної кислоти. Це призводить до зниження рівня базальної і стимульованої секреції незалежно від природи подразника.

Показання. 

Дорослі:

- для лікування та профілактики рецидивів виразки дванадцятипалої кишки та доброякісної виразки шлунка, у тому числі пов’язаних із прийомом нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ);

- для профілактики виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, пов’язаної із застосуванням нестероїдних  протизапальних засобів (НПЗЗ) у пацієнтів категорії ризику;

- для ерадикації Helicobacter pylori (H. pylori) при пептичній виразці – у комбінації з відповідними антибіотиками;

- для лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, у т. ч. рефлюкс-езофагіту;

- для довготривалого лікування пацієнтів з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою;

- для лікування синдрому Золлінгера – Еллісона.

Діти:

діти віком від 1 року та масою тіла понад 10 кг:

- для лікування рефлюкс-езофагіту;

- для симптоматичного лікування печії та кислотної регургітації при гастроезофагеальній рефлюксній хворобі;

діти віком від 4 років:

- для лікування виразки дванадцятипалої кишки, спричиненої H. pylori – у комбінації з антибіотиками. 

Протипоказання. Підвищена чутливість до омепразолу, заміщених бензімідазолів або будь-якої допоміжної речовини. Омепразол, як і інші інгібітори протонного насоса, не застосовувати одночасно з нелфінавіром.

 

Спосіб застосування та дози. Дозування для дорослих.

Лікування та профілактика виразки дванадцятипалої кишки та доброякісної виразки шлунка, у тому числі пов’язаних з прийомом нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ).

Рекомендована доза для пацієнтів з виразкою дванадцятипалої кишки становить 20 мг омепразолу 1 раз на добу. У більшості пацієнтів виразка дванадцятипалої кишки загоюється протягом 2 тижнів. Для пацієнтів, у яких не відбувається повного загоєння після початкового курсу, рекомендується подальше лікування протягом 2 тижнів. У тяжких або рецидивуючих випадках рекомендується 40 мг омепразолу на добу, і загоєння зазвичай досягається протягом 4 тижнів.

Для профілактики рецидиву виразки дванадцятипалої кишки у пацієнтів з негативним результатом тесту на H. Pylori або у разі неможливості ерадикації H. Pylori рекомендована доза становить 20 мг омепразолу 1 раз на добу. Для деяких пацієнтів може бути достатнім добова доза 10 мг. У випадку недостатньої терапії дозу можна підвищити до 40 мг.

При лікуванні виразки шлунка рекомендована доза становить 20 мг омепразолу 1 раз на добу. У більшості пацієнтів виразка шлунка загоюється протягом 4 тижнів. Пацієнтам, у яких не відбувається повного загоєння після початкового курсу, рекомендовано подальше лікування протягом 4 тижнів. У тяжких або рецидивуючих випадках рекомендується 40 мг омепразолу на добу, і загоєння зазвичай досягається протягом 8 тижнів.

Для профілактики рецидиву у пацієнтів з виразкою шлунка та недостатньою реакцією у відповідь на лікування рекомендована доза становить 20 мг омепразолу 1 раз на добу. При необхідності дозу можна збільшити до 40 мг 1 раз на добу. 

 

Побічні дії. При тривалому застосуванні омепразолу можуть виникнути побічні реакції з боку систем: крові; імунної системи; нервової системи; психіки; органів зору, органів слуху та вестибулярного апарату; серцево-судинної системи; ендокринної системи, дихальної системи, травного тракту; печінки; шкіри; сечовидільної системи; репродуктивної системи та молочних залоз загальні порушення; алергія, зміни з боку лабораторних показників; метаболічні порушення; інші.

Термін придатності. 3 роки. Умови зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС. Упаковка. По 10 капсул у блістері (або у стрипі, якщо омепразол 20 мг), по 1 або по 3 блістери (або стрипи) в картонній коробці. Категорія відпуску. За рецептом. див. повний текст інструкції; постійний режим доступу в е-реєстрі ЛЗ: http://www.drlz.com.ua/ibp/lz_www.nsf/id/ED9F976B33EB8BBFC22585F8002D6C18/$file/UA02350201_802B.mht).

Інформація про лікарський засіб (ЛЗ) для медичних працівників. Перед призначенням ознайомтесь з повним текстом інструкції для медичного застосування лікарського засобу

РП №UА/0235/02/03
Наказ МОЗ України від 30.05.2019 № 1212.

За додатковою інформацією звертайтеся за адресою: ТОВ «Др.Редді’с Лабораторіз», Столичне шосе, 103, оф. 11-А, м. Київ, Україна, 03131, тел. +380444923173.

3OM-0205-2023-RX1-7.1 

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді ua
Спробуй: