EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Менеджмент болю в хірургічній практиці

хірургічне втручання хірургічне втручання
хірургічне втручання хірургічне втручання

Доповідь «Менеджмент болю в хірургічній практиці», уривок з науково-практичної конференції «Мистецтво Фармації: поліпрагмазія», яка проходила 24 липня 2024 року, в онлайн режимі.

Доповідач: Матвійчук Олег Богданович, доктор медичних наук, професор кафедри загальної хірургії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

 

Доповідь підготовлена за підтримки компанії «ТОВ «Др. Редді'с Лабораторіз» для надання професійної інформації спеціалістам з охорони здоров’я. Погляди, наведені в матеріалі, відображають думку автора-експерта та можуть не співпадати з іншими доказовими даними медицини. Містить інформацію про лікарські засоби. Матеріал для медичних і фармацевтичних працівників. Перед призначенням ознайомтесь з інструкцією для медичного застосування лікарського засобу.

Інформація про лікарський засіб, призначена для медичних і фармацевтичних працівників. Перед призначенням ознайомтесь з інструкцією для медичного застосування лікарського засобу. За додатковою інформацією звертайтеся за адресою: ТОВ «Др.Редді’с Лабораторіз», Столичне шосе, 103, оф. 11–А, м. Київ, Україна, 03131, тел. +380444923173.

 

Витяг з інструкції для медичного застосування лікарського засобу КЕТОРОЛ ЕКСПРЕС:

Діюча речовина: кеторолаку трометамін;1 таблетка містить кеторолаку трометаміну 10 мг. Лікарська форма. Таблетки, що диспергуються в ротовій порожнині.

Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні і протиревматичні засоби. Кеторолак. Код АТХ М01А В15. Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Кеторолак – нестероїдний протизапальний засіб (НПЗЗ), має виражену аналгетичну (знеболюючу) дію, виявляє також протизапальну та слабку жарознижувальну активність. За силою аналгезуючого ефекту кеторолак можна  порівняти  з  морфіном,  що  значно  перевищує  інші  НПЗЗ.  

Фармакокінетика.  Після  перорального  застосування  кеторолак  швидко та повніст абсорбується з максимальною концентрацією в плазмі крові 0,52 – 1,31 мкг/мл, що досягається протягом 35 хвилин після прийому разової дози 10 мг натщесерце.

Клінічні характеристики. Показання. Кеторол Експрес показаний для короткочасного (не більше 5 днів) лікування болю помірної інтенсивності, а також гострого болю різного походження, включаючи післяопераційний біль.

Протипоказання. Підвищена чутливість до кеторолаку або до будь-якого компонента лікарського засобу; пацієнти з активною пептичною виразкою, з нещодавньою шлунково-кишковою кровотечею або перфорацією, з виразковою хворобою або шлунково-кишковою кровотечею в анамнезі; бронхіальна астма, риніт, ангіоневротичний набряк або кропив’янка, спричинені застосуванням ацетилсаліцилової кислоти або іншими НПЗЗ (через можливість виникнення тяжких анафілактичних реакцій); бронхіальна астма в анамнезі; не застосовувати як аналгезуючий засіб перед і під час оперативного втручання та після маніпуляцій на коронарних судинах; тяжка серцева недостатність; назальний поліпоз з повною або частковою обструкцією, набряк Квінке або бронхоспазм; не застосовувати пацієнтам, у яких було оперативне втручання з високим ризиком крововиливу або неповної зупинки кровотечі та пацієнтам, які отримують антикоагулянти, включаючи низькі дози гепарину (2500–5000 одиниць кожні 12 годин); печінкова або помірна/тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну у сироватці крові понад 160 мкмоль/л); кеторолак протипоказаний під час переймів і пологів, оскільки внаслідок його  інгібуючого впливу на синтез простагландинів, він може негативно впливати на кровообіг плода і пригнічувати скорочення матки, тим самим збільшуючи ризик маткової кровотечі; підозрювана або підтверджена цереброваскулярна кровотеча, геморагічний діатез, включаючи порушення згортання крові і високий ризик кровотечі; одночасне лікування іншими НПЗЗ (включаючи селективні інгібітори циклооксигенази), ацетилсаліциловою кислотою, варфарином, пентоксифіліном, пробенецидом або солями літію; гіповолемія, дегідратація; ризик виникнення ниркової недостатності внаслідок зменшення об’єму рідини.

Побічні реакції. З боку шлунково- кишкового  тракту  (ШКТ),  включаючи:  печія,  стоматит,  блювання,  нудота,  біль  у  животі,  диспепсія,  запор/діарея,  метеоризм,  відчуття  переповнення,  виразки  у  ШКТ  (у шлунку/дванадцятипалій кишці), велика кровотеча/перфорація; порушення функції нирок, запаморочення, сонливість, анемія, набряки, підвищення рівня печінкових ферментів, головні болі, артеріальна гіпертензія, збільшення часу кровотечі, біль у місці введення, свербіж, пурпура, висип, шум у вухах, пітливість; інші побічні ефекти.

Категорія відпуску. За рецептом. Виробник. Д-р Редді’с Лабораторіс Лімітед / Dr. Reddy’s Laboratories Limited. РП ЛЗ UA/18105/01/01. Наказ МОЗ України №1250 від 26.05.2020.

 

Витяг з інструкції для медичного застосування лікарського засобу КЕТОРОЛ ГЕЛЬ:

Склад: Гель кеторолаку трометаміну, 2 % по 30 г у тубі. Код АТС М02A A. НПЗЗ, що застосовуються місцево при суглобовому та м’язовому болях.

Показання. Посттравматичні запалення та біль у м’язах, зв’язках, суглобах, пошкодження м’яких тканин, розтяжки,вивихи, бурсити, тендиніти, епікондиліти; запалення синовіальної оболонки; остеоартрити поверхневих суглобів.

Протипоказання. Підвищена чутливість до кеторолаку, ацетилсаліцилової кислоти чи інших нестероїдних протизапальних лікарських засобів та/або інших компонентів препарату; загострення виразкової хвороби шлунка або дванадцятипалої кишки, кровотечі в шлунково-кишковому тракті, перфорації; синдром поліпозу носа, бронхоспазми та набряк Квінке внаслідок застосування ацетилсаліцилової кислоти.

Спосіб застосування та дози. Застосовувати нашкірно 3 - 4 рази на добу.

Побічні реакції. Іноді в місці нанесення можуть виникнути реакції шкіри (подразнення, еритема, дерматит, інші.). Препарат не застосовують: дітям віком до 18 років; вагітним та жінкам у період годування груддю.

Категорія відпуску. Без рецепта. РП: UA/2566/03/01, Наказ МОЗ від 20.09.2017 № 1116. Строк дії необмежений.


Витяг з інструкції для медичного застосування препарату Найз:

Склад: 1 таблетка містить німесуліду 100 мг. Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні та протиревматичні препарати. Код АТХ М01А Х17.

Фармакологічні властивості. Німесулід – нестероїдний протизапальний  засіб групи метансульфонанілідів, який проявляє протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дію. Лікувальна дія німесуліду зумовлена тим, що він взаємодіє з каскадом арахідонової кислоти. Німесулід селективно  інгібує ЦОГ II (цикло-оксигеназу II) і пригнічує синтез простагландинів у вогнищі запалення.

Показання. Лікування гострого болю. Лікування первинної дисменореї. Німесулід слід застосовувати тільки у якості препарату другої  лінії.

Протипоказання. Відома підвищена чутливість до німесуліду або до будь-якого компонента препарату. Гіперергічні реакції, які мали місце у минулому (бронхоспазм, риніт, кропив’янка) у зв’язку з застосуванням  ацетилсаліцилової кислоти чи інших нестероїдних протизапальних препаратів. Гепатотоксичні реакції на німесулід, які мали місце у минулому. Супутнє застосування інших речовин з потенційною гепатотоксичністю.  Алкоголізм та наркотична залежність. Підозра на гостру хірургічну патологію. Шлунково-кишкові кровотечі або перфорації в анамнезі, пов’язані з попереднім застосуванням нестероїдних протизапальних засобів. Виразка  шлунка або дванадцятипалої кишки у фазі загострення, наявність в анамнезі виразки, перфорації або кровотечі у травному тракті. Наявність в анамнезі цереброваскулярних кровотеч або інших крововиливів, а також  захворювань, що супроводжуються кровоточивістю. Тяжкі порушення згортання крові. Тяжка серцева недостатність. Тяжкі порушення функції нирок. Порушення функції печінки. Хворі з підвищеною температурою тіла та/або  грипоподібними симптомами. Діти віком до 12 років. ІІІ триместр вагітності та період годування груддю.

Спосіб застосування та дози. Максимальна тривалість курсу лікування – 15 діб. Дорослі. По 1 таблетці (100 мг) 2 рази на  добу – вранці та ввечері. Особи літнього віку. Корекція дози не потрібна. Діти віком від 12 років. Корекція дози не потрібна.

Побічні реакції. з боку систем: крові; імунної системи; нервової системи; психіки; органів зору; органів  слуху та вестибулярного апарату; серцево-судинної системи; дихальної системи; травного тракту; гепатобіліарної системи; шкіри; сечовидільної системи; загальні порушення; зміни з боку лабораторних показників;  метаболічні порушення.

Термін придатності. 3 роки. Категорія відпуску. За рецептом. Упаковка. По 10 таблеток у блістері, по 2 блістери разом з інструкцією в картонній коробці. РС ЛЗ № UA/3458/02/01. Наказ МОЗ України від  23.04.2020 № 945.

Актуальна версія інструкції для медичного застосування лікарського засобу Кеторол Експрес в онлайн-версії "Державного реєстру лікарських засобів України»: http://www.drlz.com.ua/ibp/lz_www.nsf/id/D3BFCA44F37EE65E42258B9500600362/$file/UA181050101_87F0.mht; 
лікарського засобу Кеторол Гель -http://www.drlz.com.ua/ibp/lz_www.nsf/id/4B981C08941990C342258A1B004F6367/$file/UA25660301_4912.mht;
лікарського засобу Найз - http://www.drlz.com.ua/ibp/lz_www.nsf/id/EAEDF30EA5EAD425C2258AEC002FF479/$file/UA34580201_F2A8.mht.
При розбіжності версії в Держреєстрі з опублікованою тут користуйтеся версією інструкції в Держреєстрі.

KE/KG/NZ-1–19–09–2024–RX-1–7.1

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді ua
Спробуй: