Запис лекції на тему «Післяопераційний больовий синдром – проблема сучасної хірургії, шляхи вирішення» тривалістю 40 хв, з науково-практичної конференції «Міждисциплінарний альянс: хірургія та анестезіологія» в режимі online-трансляції (http://asprofosvit.com/suranesth2703) в м. Дніпро (Дніпропетровська, Запорізька області), 27.03.2023.
Доповідач – Ващук Всеволод Васильович, доктор медичних наук, доцент ЛНМУ імені Данила Галицького, кафедра загальної хірургії.
Витяг з інструкції для медичного застосування препарату Найз®
Склад: 1 таблетка містить німесуліду 100 мг. Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні та протиревматичні препарати. Код АТХ М01А Х17.
Фармакологічні властивості. Німесулід – нестероїдний протизапальний засіб групи метансульфонанілідів, який проявляє протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дію. Лікувальна дія німесуліду зумовлена тим, що він взаємодіє з каскадом арахідонової кислоти. Німесулід селективно інгібує ЦОГ II (цикло-оксигеназу II) і пригнічує синтез простагландинів у вогнищі запалення.
Показання. Лікування гострого болю. Лікування первинної дисменореї. Німесулід слід застосовувати тільки у якості препарату другої лінії.
Протипоказання. Відома підвищена чутливість до німесуліду або до будь-якого компонента препарату. Гіперергічні реакції, які мали місце у минулому (бронхоспазм, риніт, кропив’янка) у зв’язку з застосуванням ацетилсаліцилової кислоти чи інших нестероїдних протизапальних препаратів. Гепатотоксичні реакції на німесулід, які мали місце у минулому.
Супутнє застосування інших речовин з потенційною гепатотоксичністю. Алкоголізм та наркотична залежність. Підозра на гостру хірургічну патологію. Шлунково-кишкові кровотечі або перфорації в анамнезі, пов’язані з попереднім застосуванням нестероїдних протизапальних засобів. Виразка шлунка або дванадцятипалої кишки у фазі загострення, наявність в анамнезі виразки, перфорації або кровотечі у травному тракті. Наявність в анамнезі цереброваскулярних кровотеч або інших крововиливів, а також захворювань, що супроводжуються кровоточивістю. Тяжкі порушення згортання крові. Тяжка серцева недостатність. Тяжкі порушення функції нирок. Порушення функції печінки. Хворі з підвищеною температурою тіла та/або грипоподібними симптомами. Діти віком до 12 років. ІІІ триместр вагітності та період годування груддю.
Спосіб застосування та дози.Максимальна тривалість курсу лікування – 15 діб. Дорослі. По 1 таблетці (100 мг) 2 рази на добу – вранці та ввечері. Особи літнього віку. Корекція дози не потрібна. Діти віком від 12 років. Корекція дози не потрібна.
Побічні реакції. з боку систем: крові; імунної системи; нервової системи; психіки; органів зору; органів слуху та вестибулярного апарату; серцево-судинної системи; дихальної системи; травного тракту; гепатобіліарної системи; шкіри; сечовидільної системи; загальні порушення; зміни з боку лабораторних показників; метаболічні порушення.
Термін придатності. 3 роки. Категорія відпуску. За рецептом. Упаковка. По 10 таблеток у блістері, по 2 блістери разом з інструкцією в картонній коробці. Виробник. «Д-р Редді’с Лабораторіс Лтд», Індія. РС ЛЗ № UA/3458/02/01. Наказ МОЗ України від 23.04.2020 № 945.
Виробник. «Д-р Редді’с Лабораторіс Лтд», Індія. Р.П. № UA/0235/02/01, Наказ МОЗ України №629 від 21.03.2019
Витяг з інструкцій для медичного застосування ЛЗ КЕТОРОЛ.
Розчин кеторолаку трометаміну для ін’єкцій, 30 мг/мл по 1 мл в ампулах № 10 (10х1). Код АТХ М01А В15. Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби.
Фармакодинаміка. Кеторолаку трометамін є НПЗЗ, що демонструє аналгетичну активність.
Показання. Купірування помірного та сильного післяопераційного болю протягом нетривалого часу.
Протипоказання. Підвищена чутливість до кеторолаку або до будь-якого іншого компонента препарату; активна пептична виразка, шлунково-кишкова кровотеча, перфорація, виразкова хвороба; БА, риніт, ангіоневротичний набряк або кропив’янка, спричинені НПЗЗ. Тяжка СН. Печінкова або помірна чи тяжка ниркова недостатність. цереброваскулярна кровотеча, геморагічний діатез, інші.
Спосіб застосування та дози. Дорослі. Рекомендована початкова доза кеторолаку трометаміну, розчину для внутрішньом’язових ін’єкцій, становить 10 мг із наступним введенням по 10-30 мг кожні 4-6 годин. У початковому післяопераційному періоді кеторолаку трометамін при необхідності можна вводити кожні 2 години.
Побічні реакції. З боку: травної системи, ЦНС, ССС, органів кровотворення, респіраторного тракту, сечовидільної системи, шкіри, системи гемостазу, репродуктивної системи, алергічні реакції, інші.
Категорія відпуску. За рецептом. РП: UA/2566/01/01, Наказ МОЗ №1980 від 28.08.2020.
КЕТОРОЛ. Таблетки кеторолаку трометаміну, вкриті плівковою оболонкою, по 10 мг № 20 (10х2) у блістерах. Код АТХ М01А В15. Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби.
Фармакодинаміка. Кеторолаку трометамін є НПЗЗ, що демонструє аналгетичну активність.
Показання. Короткочасне лікування болю помірної інтенсивності, включаючи післяопераційний біль.
Протипоказання. Підвищена чутливість до кеторолаку або до будь-якого іншого компонента препарату; активна пептична виразка, шлунково-кишкова кровотеча, перфорація, виразкова хвороба; БА, риніт, ангіоневротичний набряк або кропив’янка, спричинені НПЗЗ. Тяжка СН. Печінкова або помірна чи тяжка ниркова недостатність. цереброваскулярна кровотеча, геморагічний діатез, інші.
Спосіб застосування та дози. Дорослим кеторолак призначати по 10 мг кожні 4-6 годин при необхідності.
Не рекомендується застосовувати препарат у дозах, що перевищують 40 мг на добу.
Побічні реакції. З боку: травної системи, ЦНС, ССС, органів кровотворення, респіраторного тракту, сечовидільної системи, шкіри, системи гемостазу, репродуктивної системи, алергічні реакції, інші.
Категорія відпуску. За рецептом. РП: UA/2566/02/01. Наказ МОЗ №1820. від 16.08.2019.
Доповідь підготовлена за підтримки компанії «ТОВ «Др. Редді'с Лабораторіз» для надання професійної інформації спеціалістам з охорони здоров’я. Погляди, наведені в матеріалі, відображають думку автора-експерта та можуть не співпадати з іншими доказовими даними медицини. Інформація щодо будь-якого зазначеного препарату може не співпадати з Інструкцією з медичного застосування препарату. Будь ласка, ознайомтеся з повним текстом Інструкції/й для медичного застосування лікарського/их засобу/ів, що розглядаються в даній публікації, перед призначенням.
За додатковою інформацією звертайтеся за адресою: ТОВ "Др.Редді'с Лабораторіз" БЦ "Європа", 11 поверх, офіс 11а, Столичне шосе, 103, м.Київ, 03131, тел. +380444923173. NISE-03-04-2023-Rx1-9.1
Коментарі (0)