Флютиказона пропіонат

 •  

  ДОВІДНИК

 • інформація
 •  

  5 хвилин читати

 • Jun 24,2021
  • 2
 •  

  ДОВІДНИК

 • інформація
 

5 хвилин читати

Jun 24,2021
 • 2

Флютиказона пропіонат - це синтетичний трифтористий глюкокортикоїд, що чинить протиалергічну, протизапальну і протисвербіжну дію.

вступление

Флютиказона пропіонат - це синтетичний трифтористий глюкокортикоїд, що чинить протиалергічну, протизапальну і протисвербіжну дію [1, 2]. Доступний у вигляді спреїв, лікарських форм для інгаляцій і назального та місцевого застосування і показаний для лікування різних запальних захворювань [1].


Фармакологічна група: кортикостероїди


ПОКАЗАНИЯ ПРЕПАРАТА Флютиказона пропіонат

 • Препарати флютиказона для прийому всередину застосовують в лікуванні астми та поза зареєстрованих показань для лікування хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ) і еозинофільного езофагіту.
 • Флютиказон для назального застосування показаний для лікування алергічного і неалергічного ринітів, поліпів у носі і алергії.
 • Флютиказон для місцевого застосування показаний для лікування атопічного дерматиту, а також дерматозів, що супроводжуються запаленням і свербежем.[1, 3,4].

фармакологическое действие

При місцевому застосуванні флютиказон чинить судинозвужувальну і протизапальну дію. Пригнічує початкові запальні явища, включаючи підвищену проникність і розширення судин, а також міграцію лейкоцитів. Крім того, застосування флютиказону пригнічує проліферацію запальних клітин (моноцитів, макрофагів, опасистих клітин, еозинофілів, дендритних клітин) і знижує число цитокінів.

Крім того, флютиказон для місцевого застосування стимулює бета-2 рецептори гладкої мускулатури дихальних шляхів і знижує секрецію слизу. У той же час флютиказон підсилює протизапальну дію аннексіна-1, інгібітора секреторної лейкопротеази (SLPI), мітоген-активованої протеїнкінази фосфатази-1 (MKP-1), індукованого глюкокортикоїдами білка лейцинової застібки (GILZ) і I-каппа B-альфа і інгібітора ядерного фактора (NF) -каппа B.[4]


ДОЗИРОВКА ПРЕПАРАТА Флютиказона пропіонат

Початкові дози, що рекомендуються при алергічному і неалергічному риніті, поліпах в носі і алергії:

 • Дорослі: 200 мкг / добу
 • Підлітки і діти старше 4 років: 100 мкг / добу

 

Початкові дози, що рекомендуються при астмі:

 • Діти старше 12 років: 100 мкг 2 р / добу, максимальна доза - 1000 мкг 2 р / добу
 • Діти від 4 до 11 років: 50 мкг 2 р / добу, максимальна доза - 100 мкг 2 р / добу[3]

Фармакокинетика

Всмоктування

Біодоступність при прийомі всередину становить <1%, а при інтраназальному застосуванні - <2%. При інтраназальному застосуванні відбувається проковтування більшої частини дози. Ступінь всмоктування при місцевому застосуванні дуже низька, але вона може змінюватися в залежності від різних факторів, включаючи цілісність шкірних покривів і наявність захворювання або запалення.

 

Обсяг розподілу

Обсяг розподілу флютиказона пропіоната при внутрішньовенному введенні становить близько 4,2 л / кг.

 

Зв'язування з білками

Ступінь зв'язування флютиказона пропіоната з білками сироватки крові становить 99%, тоді як при місцевому застосуванні - тільки 91%.

 

Метаболізм

Флютиказона пропіонат метаболізується в печінці за участю цитохрому Р450 3А4. Основним шляхом метаболізму є гідроліз S-фторметилкабротіоатної групи з утворенням неактивного метаболіту.

 

Шлях виведення

Переважно виводиться з калом, а <5% - з сечею.

 

Період напіввиведення

Період напіввиведення флютиказона пропіоната при внутрішньовенному введенні становить 7,8 год.

 

Кліренс

Кліренс флютиказона пропіоната становить 1093 мл / хв. Загальний кліренс в плазмі крові досить високий (в середньому - 1093 мл / хв), при цьому нирковий кліренс становить менше 0,02% від загального кліренсу.[1,3]


ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ ПРЕПАРАТА Флютиказона пропіонат

 • Застосування флютиказона пропіоната протипоказано особам з підвищеною чутливістю до даного препарату.
 • Препарат також протипоказаний для застосування в якості основної терапії гострого бронхоспазму.

лекарственные взаимодействия

Спільне застосування сильних інгібіторів CYP3A4 (таких як вориконазол, ритонавір, ітраконазол, атазанавір, кларитроміцин, індинавір, кетоконазол, телітроміцин, лопінавір) і флютиказона пропіоната не рекомендується, оскільки системна дія останнього може посилюватися.[3]


ПОБОЧНЫЕ ЭФФЕКТЫ ПРЕПАРАТА Флютиказона пропіонат

Найбільш частими небажаними реакціями (> 3%), зареєстрованими в ході клінічних випробувань, є:

 • Головний біль
 • Фарингіт
 • Печіння / свербіж у носі
 • Нудота / блювання
 • Кашель
 • Носова кровотеча

 

Небажані явища, що повідомлялися в ході післяреєстраційного застосування флютиказона пропіоната при інтраназальному введенні, включали:

 • Загальні порушення і реакції в місці введення: бронхоспазм, кропив'янка, шкірний висип, свербіж, ангіоневротичний набряк, набряк обличчя і язика, утруднення дихання, дихання зі свистом і анафілактичні / анафілактоїдні реакції;
 • Порушення з боку органу зору: помутніння в полях зору, сухість і подразнення, катаракта, кон'юнктивіт, глаукома і підвищений внутрішньоочний тиск;
 • Порушення з боку органу слуху і лабіринтові порушення: зміна або втрата смаку і (або) нюху і (рідко) перфорація носової перегородки, подразнення і сухість в горлі, захриплість, виразки в носі, біль в горлі, зміна голосу і кашель.

 

Небажані явища, які спостерігаються при системному і місцевому застосуванні:

 • Перфорація носової перегородки, носова кровотеча, уповільнене загоєння рани, виразки в носі і інфекція Candida albicans;
 • Гвперкортицизм і пригнічення функції надниркових залоз;
 • Глаукома і катаракта;
 • Вплив на зростання;
 • Імуносупресія.

меры предосторожности

 • Не застосовувати препарат після недавно перенесеної травми носа або хірургічного втручання на носі, а також при наявності виразок в носі.
 • Після застосування флютиказона пропіоната у вигляді спрею назального відзначалися реакції гіперчутливості (такі як висип, анафілаксія, кропив'янка, ангіоневротичний набряк, контактний дерматит). Тому в разі розвитку таких реакцій використання спрею назального необхідно припинити.
 • Слід застосовувати з обережністю у пацієнтів з катарактою, підвищеним внутрішньоочним тиском і (або) глаукомою в анамнезі.
 • Можливе загострення інфекції ока, викликаної вірусом простого герпесу, тому також необхідно застосовувати з обережністю у пацієнтів з існуючою туберкульозною, паразитарною, грибковою, вірусною або бактеріальною інфекцією.
 • Регулярне застосування і застосування в підвищених дозах може викликати пригнічення функції надниркових залоз і гиперкортицизм у осіб зі схильністю. При розвитку таких змін, використання спрею слід поступово припинити.
 • Необхідно контролювати ріст дітей, у яких регулярно застосовується спрей назальний, оскільки препарат може призвести до уповільнення зростання.

клинические доказательства

Дослідження з оцінки переносимості та безпеки застосування флютиказона пропіоната в таблетках для лікування еозинофільного езофагіту [5]

Результати, отримані в даному дослідженні, свідчать про ефективність і безпеку застосування APT-1011 (флютиказон в новій лікарській формі у вигляді таблеток, що диспергуються в порожнині рота), у підлітків і дорослих, які страждають на еозинофільний езофагіт. Пацієнти приймали APT-1011 всередину в двох дозах протягом більше 8 тижнів.

Було встановлено вплив APT-1011 на клінічні симптоми еозинофільного езофагіту, зовнішній вигляд слизової оболонки і рівень еозинофілів в слизовій оболонці стравоходу. Основними кінцевими точками були показники безпеки і переносимості. Пошуковими кінцевими точками були гістологічні та ендоскопічні показники.

За результатами дослідження було встановлено, що в порівнянні з групою плацебо в групі APT-1011 до закінчення терапії (тиждень 8) відзначалося більш виразне зниження кількості еозинофілів в стравоході, поліпшення показників за ендоскопічною шкалою оцінки еозинофільного езофагіту (EREFS), загальної оцінки пацієнта і індексу активності еозинофільного езофагіту на основі симптомів щодо вихідного рівня. Смертей, серйозних або важких небажаних явищ, що виникли в ході лікування (НЯВХЛ), а також випадків дострокового припинення участі в дослідженні через НЯВХЛ не реєструвалося.

У одного пацієнта, який одержував APT-1011 в дозі 1,5 мг, спостерігалося зниження рівня кортизолу, але підтвердження недостатності функції надниркових залоз отримано не було. Досягнення пошукових кінцевих точок ефективності підтвердило зниження виразності симптомів, а також поліпшення ендоскопічних і гістологічних показників. Таким чином, застосування APT-1011 (флютиказон в новій лікарській формі таблеток, що диспергуються в порожнині рота), безпечно і добре переноситься, завдяки чому APT-1011 є ефективним препаратом для лікування пацієнтів, які страждають на еозинофільний езофагіт.


Доведено, що застосування флютиказона пропіоната сприяє зниженню виразності назальних симптомів сезонного алергічного риніту [6].

В ході рандомізованого дослідження було виявлено, що застосування флютиказона пропіоната, спрей назальний водний, 200 мкг (FP200PRN) в міру необхідності у пацієнтів старше 12 років дозволяє ефективно знизити виразність назальних симптомів (закладеність носа, ринорея, свербіж в носі і чхання), пов'язаних з сезонним алергічним ринітом.

Мета дослідження полягала в оцінці ефективності і безпеки застосування FP200PRN протягом 4 тижнів у 241 пацієнта, що страждає на сезонний алергічний риніт. Крім того, при застосуванні флютиказона пропіоната в рамках дослідження було зареєстровано меншу кількість побічних ефектів у порівнянні з регулярним застосуванням один раз на добу.


Рекомендации

 1. Флютиказона пропіонат. База даних DrugBank. Код в базі даних: DB00588. Доступ за посиланням: https://go.drugbank.com/drugs/DB00588 (дата звернення: 4 червня 2021 р.).
 2. Флютиказона пропіонат. База даних PubChem. CID: 5311101. Доступ за посиланням: https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/Fluticasone (дата звернення: 4 червня 2021 р.).
 3. Флютиказона пропіонат.  Інструкція по застосуванню препарату Управління з контролю за якістю продуктів харчування і лікарських засобів США (FDA). Доступ за посиланням: https://www.accessdata.fda.gov/drugsatfda_docs/label/2019/020121s045lbl.pdf (дата звернення: 4 червня 2021 р.).
 4. Remien K, Bowman A. Mechanism of Action. Доступ за посиланням: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK542161/ (дата звернення: 4 червня 2021 р.).
 5. Hirano I, Safroneeva E, Roumet MC, Comer GM, Eagle G, Schoepfer A, Falk GW. Randomised clinical trial: the safety and tolerability of fluticasone propionate orally disintegrating tablets versus placebo for eosinophilic oesophagitis. Alimentary pharmacology & therapeutics. 2020 Apr;51(8):750-9.
 6. Dykewicz MS, Kaiser HB, Nathan RA, Goode-Sellers S, Cook CK, Witham LA, et al. Fluticasone propionate aqueous nasal spray improves nasal symptoms of seasonal allergic rhinitis when used as needed (prn). Annals of Allergy, Asthma & Immunology. 2003 Jul 1;91(1):44-8.