Лектори:
• Дорофєєв Андрій Едуардович, д.м.н., професор, член правління Української гастроентерологічної асоціації, національний представник України у Європейському товаристві коліту і хвороби Крона, член Американської гастроентерологічної асоціації, член товариства терапевтів України
• Бондаренко Ольга Олександрівна, д.м.н., професор кафедри терапії № 1 медичної діагностики та гематології і трансфузіології ФПДО Львівського Національного медичного університету ім. Данила Галицького, президент ГО «Асоціація лікарів-інтерністів Західної України»
• Звягінцева Тетяна Дмитрівна, д.м.н., професор, завідувач кафедри гастроентерології Харківської медичної академії післядипломної освіти (ХМАПО), член правління UG.
З talk show з експертами «Невизначений діагноз у гастроентерології».
Відео створені в рамках проекту «Gastrosphere» (веб-адреса: https://medznat.com.ua/avrooms/video).
Інформація із загальної медичної тематики та про лікарський засіб для спеціалістів в області охорони здоров’я.
Погляди, наведені в матеріалі, відображають думку автора-експерта та можуть не співпадати з іншими доказовими даними медицини.
Витяг з інструкції для медичного застосування лікарського засобу Омез ДСР.
Склад: діючі речовини: omeprazole, domperidone;
1 капсула містить омепразолу 20 мг (у вигляді кишковорозчинних пелет), домперидону 30 мг (у вигляді пелет пролонгованої дії).
Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування кислотозалежних станів. Фармакологічні властивості. Комбінований лікарський засіб, дія якого зумовлена компонентами, що входять до його складу. Омепразол належить до противиразкових засобів, які пригнічують базальну та стимульовану секрецію соляної кислоти в парієтальних клітинах шлунка внаслідок специфічної дії на Н+-К+- АТФ-азу (протонна помпа). Домперидон – антагоніст дофаміну, що діє як прокінетик на верхні відділи шлунково-кишкового тракту, та підвищує тонус нижнього сфінктера стравоходу і прискорює спорожнення шлунка. Домперидон блокує периферичні дофамінові рецептори, усуває інгібуючий вплив дофаміну на моторну функцію шлунково-кишкового тракту і підвищує евакуаторну та рухову активність шлунка. Чинить протиблювотну дію, заспокоює гикавку і усуває нудоту.
Показання. Короткочасне лікування кислотозалежних захворювань, що супроводжуються нудотою;
лікування гастриту або гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, що супроводжуються блюванням.
Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу, підвищена чутливість до заміщених бензімідазолів. Період вагітності та годування груддю. Омепразол, як і інші інгібітори протонної помпи (ІПП), не слід застосовувати одночасно з нелфінавіром (див. «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»). Тяжкі і помірні порушення функцій печінки та/або нирок; печінкова недостатність; подовження інтервалів серцевої провідності, зокрема інтервалу QT, що лежить в основі порушень або захворювань з боку серця; виражене порушення електролітного балансу; пролактин-секреторна пухлина гіпофіза (пролактинома).
Не слід застосовувати, якщо стимуляція рухової функції шлунка може бути небезпечною, наприклад при шлунково-кишковій кровотечі, механічній непрохідності або перфорації.
Протипоказане одночасне застосування кетоконазолу, еритроміцину або інших сильнодіючих інгібіторів CYP3A4. Протипоказане одночасне застосування лікарських засобів, які подовжують інтервал QT, таких як флуконазол, еритроміцин, ітраконазол, пероральний кетоконазол, посаконазол, ритонавір, саквінавір, телапревір, вориконазол, кларитроміцин, аміодарон, телітроміцин.
Спосіб застосування та дози. Омез® ДСР застосовувати всередину по 1 капсулі на добу вранці, за 1 годину до прийому їжі. Капсули застосовувати цілими, не розламуючи і не розжовуючи. Рекомендована максимальна доза для дорослих не повинна перевищувати 30 мг у розрахунку на домперидон (1 капсула). Курс лікування визначає лікар індивідуально в залежності від характеру та перебігу захворювання. У разі, якщо лікар не призначив інакше, Омез® ДСР зазвичай не слід застосовувати більше одного тижня. Діти. Ефективність та безпека застосування препарату у дітей не встановлені.
Побічні реакції. Більшість хворих добре переносять препарат. Побічні реакції, про які повідомлялося під час лікування, зазвичай були незначні та оборотні. При тривалому застосуванні омепразолу та домперидону можуть виникнути побічні реакції з боку систем: крові; імунної системи; нервової системи; психіки; органів слуху та вестибулярного апарату; серцево-судинної системи; ендокринної системи, травного тракту; гепатобіліарної системи; шкіри; сечовидільної системи; репродуктивної системи та молочних залоз загальні порушення; алергія, зміни з боку лабораторних показників; метаболічні порушення.
Термін придатності. 3 роки. Умови зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС. Упаковка. По 10 капсул у блістері. По 3 блістери в картонній коробці.
Категорія відпуску. За рецептом.
Інформація про лікарський засіб для медичного працівника. Перед призначенням ознайомтесь з повним текстом інструкції для медичного застосування лікарського засобу.
РП №UА/11149/01/01
Наказ МОЗ України № 1391 від 22.12.2016
Витяг з інструкції для медичного застосування лікарського засобу Омез
Склад: Діюча речовина:1 капсула містить омепразолу 10, 20 або 40 мг.
Фаомакотерапевтична група. Засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Інгібітори протонної помпи. Фармакологічні властивості. омепразол пригнічує фермент H+/К+ — АТФазу (протонний насос) в парієтальних клітинах шлунка і блокує тим самим заключну стадію секреції соляної кислоти. Це призводить до зниження рівня базальної і стимульованої секреції незалежно від природи подразника.
Показання. дорослі: лікування та профілактика рецидивів виразки дванадцятипалої кишки та доброякісної виразки шлунка, у тому числі пов’язаних із прийомом НПЗП; ерадикація Helicobacter pylori при пептичній виразці у комбінації з відповідними антибіотиками; лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, у тому числі рефлюкс-езофагіту; лікування синдрому Золлінгера — Еллісона. Діти віком від 1 року та масою тіла понад 10 кг: лікування рефлюкс-езофагіту; симптоматичне лікування печії та кислотної регургітації при гастроезофагеальній рефлюксній хворобі. Діти віком від 4 років: у комбінації з антибіотиками лікування виразки дванадцятипалої кишки, спричиненої Helicobacter pylori.
Протипоказання. Підвищена чутливість до омепразолу, заміщених бензімідазолів або будь-якої допоміжної речовини. Омепразол, як і інші інгібітори протонного насоса, не застосовувати одночасно з нелфінавіром.
Спосіб застосування та дози. Рекомендована доза для дорослих пацієнтів з виразкою шлунка і/або дванадцятипалої кишки становить 20-40 мг омепразолу 1 раз на добу. Для профілактики рецидиву виразки у пацієнтів з негативним результатом тесту на Helicobacter pylori рекомендована доза становить 20 мг омепразолу 1 раз на добу. Для деяких пацієнтів може бути достатньо добової дози 10 мг. У разі недостатньої терапії дозу можна підвищити до 40 мг. При лікуванні виразки шлунка рекомендована доза становить 20 мг омепразолу 1 раз на добу. Ерадикація Helicobacter pylori при пептичній виразці. Омепразолу 20 мг + кларитроміцину 500 мг + амоксициліну 1000 мг 2 рази на добу протягом 1 тиж, або омепразолу 20 мг + кларитроміцину 250 мг (при необхідності 500 мг) + метронідазолу 400 мг (при необхідності 500 мг, або тинідазолу 500 мг) 2 рази на добу протягом 1 тиж, або омепразолу 40 мг 1 раз на добу + амоксициліну 500 мг + метронідазолу 400 мг (при необхідності 500 мг або тинідазолу 500 мг) 3 рази на добу протягом 1 тиж. Лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, у тому числі рефлюкс-езофагіту. Рекомендована доза становить 20-40 мг омепразолу 1 раз на добу. Для довготривалого лікування пацієнтів з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою рекомендована доза становить 10 мг омепразолу 1 раз на добу. Лікування синдрому Золлінгера — Еллісона. Рекомендована початкова доза препарату Омез становить 60 мг 1 раз на добу. Дози для підтримувальної терапії - 20–120 мг на добу. Добову дозу вище 80 мг слід розподілити та застосовувати за 2 прийоми.
Дози для дітей розраховуються з урахуванням маси тіла (див. повний текст інструкції).
Побічні дії. При тривалому застосуванні омепразолу можуть виникнути побічні реакції з боку систем: крові; імунної системи; нервової системи; психіки; органів зору, органів слуху та вестибулярного апарату; серцево-судинної системи; ендокринної системи, дихальної системи, травного тракту; печінки; шкіри; сечовидільної системи; репродуктивної системи та молочних залоз загальні порушення; алергія, зміни з боку лабораторних показників; метаболічні порушення.
Термін придатності. 3 роки. Умови зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС. Упаковка. По 10 капсул у блістері (або у стрипі, якщо омепразол 20 мг), по 1 або по 3 блістери (або стрипи) в картонній коробці. По 7 капсул у блістері, по 4 блістері у картонній коробці (омепразол 40 мг). Категорія відпуску. За рецептом.
Інформація про лікарський засіб для медичного працівника. Перед призначенням ознайомтесь з повним текстом інструкції для медичного застосування лікарського засобу
РП №UА/0235/02/03
Наказ МОЗ України № 1141 від 15.06.2018
За додатковою інформацією звертайтеся за адресою: ТОВ «Др.Редді’с Лабораторіз», Столичне шосе, 103, оф. 11-А, м. Київ, Україна, 03131, тел. +380444923173.
12ME-18-06-2021-RX1-7.2
Коментарі (0)