ЛІКУВАННЯ ГОСТРОГО БОЛЮ ТА ПЕРВИННОЇ ДИСМЕНОРЕЇ
Німесулід слід застосовувати тільки у якості препарату другої лінії
Повна інструкція препарату у Держреєстрі онлайн:
ДОКЛАДНІШЕМАКСИМАЛЬНА ТРИВАЛІСТЬ КУРСУ ЛІКУВАННЯ – 15 ДІБ
Повна інструкція препарату у Держреєстрі онлайн:
ДОКЛАДНІШЕВ ЛІКУВАННІ ГОСТРОГО СУГЛОБОВОГО БОЛЮ НІМЕСУЛІД НЕ ПОСТУПАЄТЬСЯ КОКСИБАМ
Знеболюючу ефективність німесуліду (100 мг) порівнювали з еквівалентними дозами целекоксибу (200 мг) та рофекоксибу (25 мг) у проспективному, рандомізованому, подвійному сліпому, дослідженні за участі 30 пацієнтів з остеоартрозом колінного суглоба. Анальгетичну ефективність визначали, використовуючи оцінку пацієнтом болю за візуальною аналоговою шкалою (ВАШ) та загальне полегшення болю протягом 3 годин (TOPAR3) у перший та останній дні лікування. Одноразова доза німесуліду забезпечувала більшу ефективність і більш швидкий початок знеболювальної дії, ніж порівнянна разова доза целекоксибу та рофекоксибу [4].
Проспективне рандомізоване подвійне сліпе дослідження порівнювало знеболюючі ефекти німесуліду та целекоксибу для симптоматичного лікування колінного остеоартрозу. Первинною кінцевою точкою ефективності була інтенсивність болю в суглобах під час ходьби, виміряна а допомогою 100 мм ВАШ. У пацієнтів із суглобовим випотом ефекти німесуліду були більш помітними, ніж для целекоксибу, з доказами швидшого початку знеболюючої дії. Як після одноразового, так і після повторного (14 днів) прийому, німесулід значно знижував концентрацію в синовіальній рідині субстанції P і прозапального цитокіну IL-6, тоді як целекоксиб не змінював концентрації SP і значимо знизив рівень IL-6 лише на 14-й день. Цей ефект німесуліду на медіатори запального болю відповідає його швидкій знеболюючій дії [5].
НІМЕСУЛІД ЕФЕКТИВНИЙ ПРИ ЛІКУВАННІ ГОСТРОГО БОЛЮ В ПОПЕРЕКУ
У проспективному, рандомізованому, подвійному сліпому порівняльному дослідженні загалом 104 пацієнтів з гострим попереково-крижовим болем випадковим чином розподіляли на лікування пероральним німесулідом (100 мг двічі на день протягом 10 днів) або пероральним ібупрофеном (600 мг тричі на день протягом 10 днів). З третього дня лікування і далі відбувалося чітке поліпшення всіх вимірюваних параметрів для болю та функціонування в обох групах. Намітилася тенденція до більш сприятливого ефекту з німесулідом, ніж з ібупрофеном з часом, що досягла статистичної значущості при оцінці за показниками Освестрі та згинанням тіла. Здатність пацієнтів до виконання щоденних завдань поліпшилася в обох групах, але після 10 днів виявлено статистично значущу різницю між двома групами на користь німесуліду. Німесулід та ібупрофен забезпечували подібне покращення за модифікованим тестом Шобера, але загалом повідомлялося про більше шлунково-кишкових побічних явищ в групі ібупрофену [6].
БАГАТОЦЕНТРОВЕ КЛІНІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ Й БЕЗПЕКИ НІМЕСУЛІДУ ПРИ ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ ВУХА, ГОРЛА І НОСА
У дослідженні взяли участь 940 пацієнтів віком від 15 до 77 років: 309 учасників із гострим середнім отитом, 631 пацієнт – із запаленням верхніх дихальних шляхів. Усі пацієнти отримували німесулід у дозі 100 мг 2 рази на добу, середня тривалість лікування становила 10 днів. Було продемонстровано, що німесулід значуще знижує інтенсивність симптомів запальних захворювань ЛОР-органів. При цьому учасники добре переносили препарат – із 940 пацієнтів лише 26 відмовилися від лікування німесулідом через побічні явища [7].
Повна інструкція препарату у Держреєстрі онлайн:
ДОКЛАДНІШЕГАСТРОБЕЗПЕКА. Багатоцентрове обсерваційне дослідження, проведене в Ірландії за участю понад 9000 пацієнтів, досліджувало застосування НПЗП в загальній практиці. Більш сприятливий шлунково-кишковий профіль безпеки був очевидним для німесуліду порівняно з диклофенаком: частота всіх побічних ефектів з боку ШКТ становила 8 і 12,1% відповідно [8].
Аналіз 10 608 спонтанних повідомлень про серйозні побічні ефекти, пов'язані з прийомом різних НПЗП, показав, що німесулід був пов’язаний з приблизно вдвічі меншою кількістю шлунково-кишкових реакцій (10,4%), ніж інші три НПЗП (21,2% для диклофенаку, 21,7% для кетопрофену, 18,6% для піроксикаму) [9].
СЕРЦЕВО-СУДИННА БЕЗПЕКА. За даними багатоцентрового обсерваційного дослідження типу «випадок – контроль», серед 14 діючих речовин молекула німесуліду демонструє значно менший відносний ризик виникнення інфаркту міокарду, ніж диклофенак, еторикоксиб, ібупрофен, мелоксикам [10].
ГЕПАТОБЕЗПЕКА. За досвідом спеціалізованого ревматологічного центру протягом 10 років зафіксовано лише 2 випадки гепатотоксичності німесуліду:
- 1 непрогнозована ідіосинкразія;
- 1 пов'язаний з перевищенням дози та тривалості прийому [11].
В когортному дослідженні частота всіх гепатопатій при використанні німесуліду склала 35,3 випадку на 100 тис. осіб на рік, що було менше, ніж при прийомі диклофенаку (39,2) та ібупрофену (44,6) [12].
Повна інструкція препарату у Держреєстрі онлайн:
ДОКЛАДНІШЕ