EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Залізодефіцит у вагітних: у фокусі уваги групи високого ризику

Залізодефіцит у вагітних: у фокусі уваги групи високого ризику Залізодефіцит у вагітних: у фокусі уваги групи високого ризику
Залізодефіцит у вагітних: у фокусі уваги групи високого ризику Залізодефіцит у вагітних: у фокусі уваги групи високого ризику


Нестача заліза є найбільш поширеним харчовим дефіцитним станом у світі й однією з основних причин анемії у вагітних жінок. Залізодефіцит негативно впливає не лише на здоров’я вагітної, але й може стати причиною тяжких ускладнень у плода. Своєчасна профілактика нестачі заліза у групах ризику дозволяє покращити прогнози вагітності. У статті висвітлено проблему залізодефіциту під час гестації з визначенням основних груп ризику нестачі заліза. Представлено сучасні надійні методи діагностики та лікування цього стану на основі міжнародних і вітчизняних  клінічних настанов.

Ключові слова: залізодефіцит, анемія, добавки заліза, ліпосомальне залізо.

Під час вагітності потреба у залізі значно зростає – від 0,8 мг/день у I триместрі до 7,5 мг/день у III триместрі (у середньому – 4,4 мг/день) (Milman N., 2006). Це зумовлено виробленням більшої кількості еритроцитів внаслідок збільшення об’єму циркулюючої крові, ростом плаценти та плода і компенсацією втрат заліза під час пологів (Garzon S., 2020). На початку вагітності у 65 80% жінок європейської частини пострадянських країн спостерігається прихований залізодефіцит, частота якого до III триместру вагітності сягає майже 90% (Жабченко І. А., 2020). Той факт, що залізодефіцит часто розвивається під час вагітності навіть в економічно розвинених країнах, свідчить про те, що лише фізіологічної адаптації часто недостатньо для задоволення підвищених потреб у цьому мікроелементі (Garzon S., 2020). За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), недіагностовані й неліковані латентний залізодефіцит або залізодефіцитна анемія (ЗДА) можуть значно впливати на здоров’я матері та плода й підвищувати рівень материнської та дитячої смертності.


За джерелом: "Здоров'я України", тематичний номер "Акушерство, гінекологія, репродуктологія" №1, 2021
https://health-ua.com/article/65758-zalzodeftcit-uvagtnih-u-fokus-uvagi-grupivisokogoriziku

Публікацію підготовлено за підтримки компанії Dr. Reddy’s Laboratories Ltd. для надання професійної інформації спеціалістам з охорони здоров’я. Погляди, наведені в матеріалі, відображають думку автора-експерта й можуть не співпадати з іншими даними доказової медицини.


Дивитися все

Що нового?


Нестача заліза є найбільш поширеним харчовим дефіцитним станом у світі й однією з основних причин анемії у вагітних жінок. 

Джерело:

"Здоров'я України", тематичний номер "Акушерство, гінекологія, репродуктологія" №1, 2021 (або №2,3 в залежності від випуску)

Стаття:

Залізодефіцит у вагітних: у фокусі уваги групи високого ризику

Автори:

І. А. Жабченко, д. мед. н., професор

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді ua
Спробуй: