Комбінація геміфлоксацину, амоксициліну та рабепразолу виявилася безпечною та ефективною у пацієнтів, інфікованих H. pylori.
Згідно з результатами нового дослідження, опублікованого в журналі Medicine, у разі резистентності до кларитроміцину та метронідазолу терапія геміфлоксацином, амоксициліном та рабепразолом характеризується високою ефективністю та хорошою переносимістю, що робить її привабливим варіантом лікування інфекції H. pylori.
В даний час спостерігається зростання числа резистентних штамів H. pylori, що ускладнює повну ерадикацію. Крім того, занепокоєння викликають неналежне дотримання режиму чотирикомпонентної терапії та пов'язані з нею побічні ефекти.
У цьому пілотному дослідженні, проведеному Kilic Guner і співавт., оцінювали ефективність, надійність і небажані ефекти комбінованої трикомпонентної терапії амоксициліном, рабепразолом і геміфлоксацином (хінолоном нового покоління) при лікуванні інфекцій, викликаних H. pylori. У цьому дослідженні 71 пацієнт отримував амоксицилін у дозі 1000 мг двічі на добу у поєднанні з геміфлоксацином у дозі 320 мг один раз на добу та рабепразолом у дозі 20 мг двічі на добу протягом тижня. Оцінювали дотримання та переносимість запропонованого режиму терапії.
Результати аналізу калу через місяць після лікування вказували на ерадикацію H. pylori у 887% пацієнтів, тоді як у 113% інфекція зберігалася. У 2 пацієнтів, які не дотримувалися запропонованого режиму терапії, спостерігалися небажані реакції, і вони не змогли завершити лікування. Таким чином, ерадикація інфекції H. pylori спостерігалася у 63 (91,3%) із 69 пацієнтів, які завершили лікування.
Загалом у 9 пацієнтів були зареєстровані небажані явища у вигляді діареї, здуття живота, біль у животі, нудота та блювання.
Medicine
Amoxicillin, Gemifloxacin and Rabeprazole, as first-line Helicobacter pylori therapy in clinical practice: A pilot study
Kilic Guner та співавт.
Коментарі (0)