Навіть після завершення рекомендованого Центрами контролю та профілактики захворювань (CDC) періоду ізоляції тривалістю 5 днів багато пацієнтів залишаються заразними.
Відповідно до результатів дослідження серії випадків, опублікованих у журналі Infectious Diseases, для отримання негативного результату тесту на антиген у пацієнтів, інфікованих омікрон-штамом коронавірусу, період ізоляції тривалістю 5 днів може бути недостатнім. Більш ніж у 25% пацієнтів через 7–10 днів після початкового позитивного результату результат експрес-тесту на антиген залишався позитивним, при цьому у пацієнтів з новим омікрон-штамом коронавірусу BA.2 з клінічними проявами частка стійкого позитивного результату була ще вищою. Мета дослідження полягала в оцінці частки пацієнтів з COVID-19, у яких через 7 днів після встановлення діагнозу результат експрес-тесту на антиген був позитивним.
До дослідження було включено спортсменів коледжу з позитивним результатом тесту на COVID-19. Для визначення можливості припинення періоду ізоляції пацієнти проходили експрес-тест на антиген, починаючи з 8-го дня після діагнозу. Основними кінцевими точками були визначення штаму коронавірусу шляхом аналізу стічних вод кампусу, симптоматичний статус та результат експрес-тесту на антиген. До дослідження включили 264 студенти-спортсмена, у яких було виявлено 268 випадків інфікування (66 % випадків з клінічними проявами (n = 177), 34 % випадків з безсимптомним перебігом (n = 91); середній вік (стандартне відхилення) становив 20,1 (1,2) року; діапазон: 18–25 років). У тому числі 53 % студента (n = 140) були жіночої статі.
У пацієнтів, які пройшли тест на 7-й день, у 67 випадках інфікування з 248 (27%) результат залишався позитивним. Пацієнти з інфекцією з клінічними проявами мали значно більшу ймовірність отримання позитивного результату тесту на 7-й день порівняно з пацієнтами з безсимптомним перебігом (11% порівняно з 35%). Крім того, у пацієнтів зі штамом BA.2 ймовірність отримання позитивного результату тесту на 7-й день була на 40% вищою, ніж у пацієнтів зі штамом BA.1 (21%).
Через 7 днів ізоляції результат експрес-тесту на антиген залишався позитивним у 27% пацієнтів. Це вказує на те, що запропонований CDC період ізоляції тривалістю 5 днів може бути недостатнім для зупинки безперервної передачі вірусу. Для екстраполяції цих висновків більш різнорідну популяцію, а також щодо пізніших штамів, необхідно проведення додаткових досліджень.
Щоб уникнути передчасного виходу інфікованих пацієнтів з ізоляції та для прийняття рішення про її припинення, може бути використане експрес-тестування на антиген.
JAMA Network Open
Prevalence of Positive Rapid Antigen Tests After 7-Day Isolation Following SARS-CoV-2 Infection in College Athletes During Omicron Variant Predominance
Jessica Tsao і співавт.
Коментарі (0)