Порівняно з ацетамінофеном у поєднанні з кодеїном одноразовий прийом ібупрофену забезпечує більш ефективне зниження інтенсивності болю після видалення третього моляра.
Результати систематичного огляду та мета-аналізу свідчать про те, що, порівняно із застосуванням комбінації ацетамінофену в дозі 600 мг та кодеїну в дозі 60 мг (A/К), прийом ібупрофену забезпечує більш виразне зниження інтенсивності болю у пацієнтів, які перенесли видалення третього моляра. Метою дослідження, проведеного Hunter Watson та співавт., була оцінка застосування комбінації ацетамінофену з кодеїном порівняно з ібупрофеном у лікуванні болю після видалення зубів.
Пошук проводили в реєстрі досліджень ClinicalTrials.gov та в базі даних PubMed з використанням наступних ключових слів: «біль», «видалення», «зуб або зуби» та «моляр чи моляри». До аналізу були включені рандомізовані сліпі плацебо-контрольовані дослідження. У цих дослідженнях вивчали одноразове застосування ібупрофену або комбінації ацетамінофену в дозі 600 мг з кодеїном у дозі 60 мг і проводили стандартизовану оцінку полегшення болю (ОПБ) через 6 годин або оцінку загального полегшення болю протягом 6 годин після прийому препарату (TOTPAR6).
З 2949 анотацій з метою оцінки повнотекстових робіт було відібрано 79 досліджень. З 79 робіт 20 відповідали критеріям відбору. Дані про виважену стандартизовану різницю середніх значень (РСЗ) показників ОПБ через 6 годин та TOTPAR6 при застосуванні A/К та ібупрофену наведено в таблиці 1.
РСЗ, що дорівнює 0,8 і більше, свідчить про наявність виразного ефекту. Таким чином, одноразове застосування ібупрофену в дозі 400 мг забезпечує високу ефективність лікування болю після видалення третього моляра.
Pain Medicine
Pain Relief with Combination Acetaminophen/Codeine or Ibuprofen following Third-Molar Extraction: A Systematic Review and Meta-Analysis
Hunter Watson і співавт.
Коментарі (0)