У жінок, які перенесли модифіковану радикальну мастектомію, застосування кеторолаку разом з бупівакаїновою блокадою грудних нервів дозволяє збільшити тривалість післяопераційної аналгезії без впливу на показники гемодинаміки.
Результати рандомізованого контрольованого клінічного дослідження вказують на те, що застосування кеторолаку в дозі 30 мг разом з бупівакаїновою блокадою грудних нервів (БГН) у жінок, яким показано хірургічне втручання на молочній залозі, забезпечує збільшення тривалості післяопераційної аналгезії без впливу на показники гемодинаміки. Мета дослідження полягала в оцінці тривалості та ефективності аналгезії при застосуванні кеторолаку під час виконання БГН.
У рамках дослідження 46 жінок (віком 21–60 років), яким було показано проведення модифікованої радикальної мастектомії під загальною анестезією, рандомізували у дві групи: 1) контрольну групу (введення 0,25 % бупівакаїну при виконанні БГН), та (2) групу застосування кеторолаку (введення 0,25% бупівакаїну у поєднанні з кеторолаком у дозі 30 мг при виконанні БГН).
Порівняно з контрольною групою, у групі застосування кеторолаку кількість пацієнток, яким була потрібна додаткова післяопераційна анальгезія, була статистично значуще меншою, при цьому час до появи першого запиту на застосування знеболювального засобу був статистично значуще довшим (див. таблицю 1).
Таким чином, тривалість післяопераційної аналгезії можна безпечно збільшити шляхом застосування кеторолаку разом з бупівакаїновою блокадою при виконанні БГН під контролем УЗ.
Journal of Anaesthesiology Clinical Pharmacology
Analgesic effect of Ketorolac as an adjuvant to Bupivacaine in ultrasound-guided pectoral nerve block (I + II) for patients undergoing modified radical mastectomy
Al-Touny SA і співавт.
Коментарі (0)