Встановлено безпеку та ефективність антирефлюксної мукозектомії з накладенням кільця у лікуванні рефрактерної ГЕРХ.
Згідно з результатами нещодавно проведеного дослідження, антирефлюксна мукозектомія з накладенням кільця (АРМК) є новим мінімально інвазивним методом ендоскопічного втручання, ефективним при рефрактерній гастроезофагеальній рефлюксній хворобі (ГЕРХ). Ameya Deshmukh та співавт. оцінили ефективність АРМК у пацієнтів із діагнозом ГЕРХ.
В рамках дослідження АРМК була проведена чотирьом пацієнтам із ГЕРХ, рефрактерною до лікарської терапії. Троє з них мали неерозивний езофагіт, а один – ерозивний езофагіт. Два пацієнти мали грижі стравохідного отвору діафрагми діаметром не більше 2 см. Усі пацієнти пройшли вимірювання pH до та після процедури, а також контрольну езофагогастродуоденоскопію.
У всіх випадках АРМК було проведено успішно. У всіх пацієнтів відзначили зниження часу впливу кислоти та індексу DeMeester. Тривалість процедури становила від 6 до 15 хв. Про розвиток побічних ефектів не повідомлялося. Через 4 тижні після процедури всім пацієнтам відмінили терапію інгібітором протонної помпи (ІПП).
Процедуру АРМК було успішно виконано 4 пацієнтам з рефрактерною ГЕРХ, які відмовилися від хірургічного лікування. У всіх пацієнтів відзначалося статистично значуще зниження симптомів аж до їх повного зникнення. Через 4 тижні після проведення процедури всім пацієнтам було відмінено прийом ІПП. Таким чином, процедура АРМК, заснована виключно на лігуванні латексним кільцем, є більш швидкою, безпечною і простою з технічної точки зору методикою порівняно з іншими хірургічними та ендоскопічними втручаннями.
VideoGIE
Antireflux band mucosectomy: a novel minimally invasive approach for the treatment of refractory gastroesophageal reflux disease
Ameya Deshmukh і співавт.
Коментарі (0)