Низький рівень вітаміну D пов'язаний з розвитком алергічного риніту (АР). Поліморфізм рецепторів до вітаміну D (rs2228570) не пов'язаний із схильністю до розвитку АР.
Результати метааналізу свідчать про наявність статистично значущого зв'язку між розвитком АР та зниженням рівня вітаміну D. Поліморфізм рецепторів до вітаміну D (VDR) ймовірно не пов'язаний з підвищеною схильністю до розвитку АР. Мета дослідження, проведеного Fei Ju і співавт., полягала у вивченні потенційної ролі рівня вітаміну D і поліморфізму VDR (rs2228570) у схильності до розвитку АР.
Пошук відповідних публікацій був виконаний у таких базах даних, як Science Direct, Google Scholar та PubMed. Для виявлення відповідних досліджень застосовували суворі критерії виключення та включення. З відповідних критеріїв публікацій витягували дані про генотип VDR, рівні вітаміну D і частоту алелів. Для метааналізу використовували програмне забезпечення Comprehensive Meta-Analysis версії 3.3.
Було проаналізовано результати 14 досліджень за участю 1504 пацієнтів з АР та 1435 здорових осіб контрольної групи. Було встановлено, що у пацієнтів з АР рівень вітаміну D статистично значуще нижче, ніж у здорових осіб у контрольній групі (стандартизована різниця середніх: -1,287). Однак у ході метааналізу двох окремих показників, що включав 917 пацієнтів з АР та 847 учасників контрольної групи, схильності до АР виявлено не було. При послідовному аналізі було визначено потребу в проведенні досліджень методом «випадок-контроль» для подальшого вивчення ролі поліморфізму VDR у розвитку АР.
Таким чином, АР пов'язаний з нижчим рівнем вітаміну D і включення додаткового прийому вітаміну D в режим стандартного лікування може мати потенційні переваги. Однак роль поліморфізму VDR у цьому взаємозв'язку залишається неоднозначною, що потребує подальших досліджень для її чіткішого розуміння.
Heliyon
Association of vitamin D levels and VDR variant (rs2228570) with allergic rhinitis: A meta-analysis and trial sequential analysis
Fei Ju і співавт.
Коментарі (0)