У дітей інтрапілоричне введення ботулінічного токсину типу А є ефективним та безпечним методом лікування, що дозволяє знизити виразність симптомів з боку шлунково-кишкового тракту (ШКТ) та гастропарезу.
Згідно з результатами мета-аналізу, у дітей з рефрактерними симптомами з боку верхніх відділів ШКТ незалежно від наявності гастропарезу ін'єкційне інтрапілоричне введення ботулінічного токсину типу А (IPBTI) є безпечним та забезпечує ефективне тимчасове полегшення симптомів. Мета дослідження, проведеного Yamen Ezaizi та співавт., полягала в оцінці ефективності IPBTI у дітей.
Для виявлення дітей (віком до 18 років), яким проводили езофагогастродуоденоскопію з IPBTI з приводу персистуючих симптомів з боку верхніх відділів ШКТ, було виконано ретроспективний пошук даних в електронних медичних картах. У дослідження дітей включали незалежно від наявності гастропарезу, при цьому дітей із симптомами, які могли бути обумовлені захворюванням слизової оболонки, шлунково-кишковою непрохідністю або хірургічним втручанням на шлунково-кишковий тракт, з дослідження виключали. Отримані в результаті пошуку дані включені в мета-аналіз.
До дослідження було включено лише 20 дітей (середній вік: 9,7 року) із симптомами з боку верхніх відділів ШКТ, яким було виконано IPBTI. 17 із 20 дітей пройшли дослідження спорожнення шлунка методом сцинтиграфії. Гастропарез було виявлено лише у 9 (53%) із них. Відповідь на IPBTI було зареєстровано у 10 (50 %) дітей. У включених у дослідження дітей впливу гастропарезу на показники відповіді на лікування методом IPBTI не виявлено.
Згідно з отриманими даними, 4 дітей із відповіддю на першу процедуру IPBTI пройшли відповідну процедуру повторно; ніхто з цих чотирьох дітей користі від повторної процедури не отримав. У дослідженій когорті про побічні ефекти IPBTI не повідомлялося. Згідно з результатами мета-аналізу, відповідь на лікування методом IPBTI була досягнута у 68% пацієнтів, незалежно від наявності у них гастропарезу. У пацієнтів з гастропарезом відповідь на лікування методом IPBTI була досягнута у 66% випадків. Ін'єкційне інтрапілоричне введення ботулінічного токсину типу А дітям є безпечним і може забезпечити моментальне полегшення рефрактерних симптомів з боку верхніх відділів шлунково-кишкового тракту як за наявності гастропарезу, так і за його відсутності.
Pediatric Drugs
Intrapyloric Botulinum Toxin A Injection for Gastroparesis and Functional Upper Gastrointestinal Symptoms in Children: Mayo Clinic Experience, Review of the Literature, and Meta-analysis
Yamen Ezaizi і співавт.
Коментарі (0)