EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність ін'єкцій ботулінічного токсину в лікуванні нудоти та блювання у дітей

нудота нудота
нудота нудота

Що нового?

Ін'єкційне інтрапілоричне введення ботулінічного токсину забезпечувало зниження виразності нудоти, блювання та дискомфорту у дітей.

Результати проспективного спостережного когортного дослідження у дітей, яким виконували ін'єкційне інтрапілоричне введення ботулінічного токсину (IPBТI) з приводу рефрактерної нудоти, блювання та труднощів із годуванням, свідчать про перспективність цього методу лікування.

Незважаючи на відсутність проспективних досліджень у педіатричній популяції, IPBТI виконують у дітей з метою зниження виразності нудоти та блювання. Ефективність виконання IPBТI у дітей з діагнозом рефрактерної нудоти або блювання оцінювали з використанням ендолюмінального функціонального зонда для візуалізації просвіту (EndoFLIP) як біомаркера відповіді на лікування методом IPBТI.

Кандидати на отримання лікування заповнювали валідовані опитувальники до виконання IPBТI, а також через 1, 2 та 3 місяці після відповідного втручання. На момент виконання IPBТI вибірка кандидатів віком від 10 років пройшла обстеження воротаря шлунка з використанням зонда EndoFLIP. В рамках дослідження проводили порівняння виразності симптомів до та після виконання IPBТI, а також результатів обстеження з використанням зонда EndoFLIP для визначення вихідних особливостей захворювання та відповіді на лікування методом IPBТI. Обстеження з використанням зонда EndoFLIP пройшли 23 із 45 пацієнтів (середній вік: 14,2±6,0 року), яким було проведено лікування методом IPBТI.

Через 1 місяць після проведення лікування клінічне поліпшення було виявлено у 29 пацієнтів (64 %), яке полягало, у тому числі у зниженні симптомів з боку шлунково-кишкового тракту в цілому, нудоти, блювання та інтенсивності болю під час їди. Зниження симптомів зберігалося протягом періоду до трьох місяців. Незважаючи на відсутність відмінностей у результатах обстеження з використанням зонда EndoFLIP у пацієнтів з відповіддю на лікування методом IPBТI та без відповіді на це лікування, була виявлена ​​тенденція до нижчих значень розтяжності пілоричного відділу у дітей з нормальним спорожненням шлунка порівняно з відстроченим спорожненням (8,9 ± 6,6 мм2/мм рт. ст. (порівняно з 4,5±3,8 мм2/мм рт. ст. відповідно).

У більшості пацієнтів дитячого віку відповідь на лікування методом IPBТI була позитивною і супроводжувалася значним зниженням виразності дискомфорту, нудоти та блювання. Незважаючи на те, що результати обстеження з використанням зонда EndoFLIP не дозволяли прогнозувати відповідь на лікування методом IPBТI, у цій групі пацієнтів значущим фактором є наявність відстроченого спорожнення шлунка на початковому рівні.

Джерело:

Neurogastroenterology & Motility

Стаття:

A prospective study of intrapyloric botulinum toxin and EndoFLIP in children with nausea and vomiting

Автори:

Suzanna Hirsch і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: