Порівняно із застосуванням тільки бупівакаїну, введення бупівакаїну у поєднанні з бупренорфіном дозволило покращити ефективність аналгезії після кесаревого розтину.
Результати проспективного спостережного дослідження свідчать про позитивний вплив інтратекального введення 0,5 % бупівакаїну у поєднанні зі стандартним введенням бупренорфіну в рамках післяопераційної аналгезії при плановому кесаревому розтині. Мета дослідження полягала в оцінці ефективності аналгезії після кесаревого розтину при застосуванні бупівакаїну як монотерапії та у поєднанні з бупренорфіном.
У рамках дослідження 40 вагітних пройшли рандомізацію для включення до двох груп: 1) групу I на одержання 0,5 % бупівакаїну, і 2) групу II на одержання комбінації 0,5 % бупівакаїну з бупренорфіном у дозі 60 мкг. Оцінку проводили за такими клінічними показниками, як зниження інтенсивності болю за візуальною аналоговою шкалою (ВАШ), тривалістю аналгезії та частотою розвитку побічних ефектів. Порівняння даних виконували в рамках дисперсійного аналізу (ANOVA).
Порівняно з групою I, у жінок із групи II було відзначено статистично значуще швидшу появу знеболювального ефекту, тривалість якого також була статистично значуще більшою. У групі I оцінки інтенсивності болю за ВАШ та кількість застосовуваних резервних препаратів були вищими порівняно з групою II. Частота розвитку небажаних явищ у групі, яка отримувала бупренорфін, була вищою (див. таблицю 1).
Таким чином, застосування бупівакаїну у поєднанні з бупренорфіном забезпечує перевагу з точки зору ефективності аналгезії після проведення кесаревого розтину.
The Journal of Pharmacy and Bioallied Sciences
Comparative Evaluation of Intrathecal Bupivacaine 0.5% With Intrathecal Bupivacaine 0.5% and 60-µg Buprenorphine for Postoperative Analgesia in Elective Cesarean Section Patients
TR Shrinivas і співавт.
Коментарі (0)