У вагітних, яким було показано кесарів розтин, застосування комбінації бупівакаїну та дексмедетомідину забезпечувало виразне подовження часу до регресії сенсорного та моторного блоку, а також більш тривале знеболювання.
Результати подвійного сліпого рандомізованого клінічного дослідження свідчать, що порівняно із застосуванням бупівакаїну у вигляді монотерапії або у поєднанні з меперидином інтратекальна інфузія бупівакаїну у поєднанні з дексмедетомідином забезпечує безпечне та ефективне знеболювання при плановому кесаревому розтині. Мета дослідження Simin Azemati та співавт. полягала в оцінці особливостей блокади при виконанні спінальної анестезії із застосуванням бупівакаїну у вигляді монотерапії або у поєднанні з меперидином або дексмедетомідином, а також побічних ефектів такої анестезії.
У рамках дослідження 90 вагітних жінок рандомізували до трьох груп дослідження. Жінки у групі B отримували бупівакаїн у дозі 10 мг інтратекально, жінки у групі BD – бупівакаїн у дозі 10 мг та дексмедетомідин у дозі 5 мкг, а жінки у групі BM – бупівакаїн у дозі 10 мг та меперидин у дозі 10 мг. У ході проведення процедур оцінювали якість знеболювання. Аналіз тривалості сенсорного та моторного блоку, а також ускладнень анестезії виконували у програмі SPSS Statistics 21. Значення p нижче 0,05 вважали статистично значущими.
У всіх групах дослідження час до настання моторного та сенсорного блоку був порівнянним. Однак у групі BD час до регресії блоку був статистично значуще більш тривалим у порівнянні з групами B і BM. Порівняно з групою B знеболювання у групах BD та BM тривало статистично значуще довше. У групі BD седація порівняно з групами B та BM була більш виразною (див. таблицю 1).
У жінок з групи B були зареєстровані випадки розвитку м'язового тремтіння, частота якого в цій групі була статистично значуще вище, ніж у групах BD і BM. Частота розвитку свербежу у групі BM була статистично значуще вище порівняно з групами B та BD (див. таблицю 2).
У всіх групах частота розвитку побічних ефектів була порівнянною. Порівняно із застосуванням бупівакаїну у поєднанні з меперидином та як препарат монотерапії час до регресії моторного та сенсорного блоку при застосуванні у поєднанні з дексмедетомідином був статистично значуще більшим.
Pain Research and Management
Analgesic Characteristics of Bupivacaine Alone and in Combination with Dexmedetomidine or Meperidine in Spinal Anesthesia during Cesarean Section: A Double-Blind Randomized Clinical Trial Study
Simin Azemati і співавт.
Коментарі (0)