Місцеві ін'єкції бупівакаїну ефективно полегшують біль після хірургічного видалення третього моляра.
Згідно з даними простого сліпого рандомізованого контрольованого дослідження, введення бупівакаїну у вигляді місцевої ін'єкції призводило до зниження інтенсивності післяопераційного болю через 4-, 8-, 12- та 24-годинні інтервали після хірургічного видалення ретинованих третіх молярів нижньої щелепи. Мета дослідження полягала в оцінці ефективності місцевого застосування бупівакаїну у полегшенні болю після видалення зуба.
У рамках дослідження з використанням електронних таблиць Microsoft Office Excel було випадково відібрано 56 добровольців віком від 18 до 30 років, середній вік 22,3 ± 3,4 роки. Далі їх розділили на дві групи, кожна з яких складалася з 28 учасників із рівними частками жінок та чоловіків. У групі втручання 29 учасникам вводили 0,5% бупівакаїн у дозі 2 мл у вигляді місцевої ін'єкції поблизу місця екстракції за допомогою інсулінового шприца для попередження інтраневральної або внутрішньовенної інфільтрації. Іншим 27 пацієнтам, що становлять контрольну групу, вводили фізіологічний розчин у дозі 2 мл, використовуючи той самий метод введення. Всі учасники обох груп пройшли процедуру хірургічного видалення ретинованих третіх молярів нижньої щелепи під місцевою анестезією. У чотирьох часових точках (4, 8, 12 та 24 години після втручання) проводили оцінку рівня болю з використанням цифрової рейтингової шкали (ЦРШ).
Спостерігалося виразне зниження оцінок інтенсивності болю у групі досліджуваного втручання проти контрольної групи протягом усього післяопераційного періоду. Застосування бупівакаїну у формі місцевої ін'єкції не призводило до значних проблем та ефективно мінімізувало післяопераційний біль.
Al-Rafidain Journal of Medical Sciences
Analgesic Efficacy of Bupivacaine as an Infiltration Injection Technique after Extraction of Impacted Mandibular Third Molars: A Randomized Controlled Study
Rasha Adel Al-Mahdawi і співавт.
Коментарі (0)