Дотримання регулярного та здорового режиму сну значною мірою пов'язане зі зниженням ризику нових переломів та падінь при старінні.
Результати проспективного аналізу, опубліковані у журналі Frontiers in Immunology, свідчать про наявність статистично значущого зв'язку між здоровим режимом сну та зниженням ймовірності переломів та падінь при старінні. Мета дослідження полягала у вивченні наявності взаємозв'язку між нещодавно встановленим режимом сну, що оцінюється за такими параметрами, як безсоння, хропіння, хронотип, сонливість, тривалість сну та частотою переломів і падінь.
Дослідники проаналізували новий режим сну, що включає такі компоненти: щоденна тривалість сну 7-8 годин, рідкісні випадки безсоння, відсутність хропіння, ранній хронотип та відсутність частої надмірної денної сонливості. Взаємозв'язок між режимом сну та частотою падінь та переломів вивчали у групі з 289 000 добровольців з біобанку Великобританії.
Середня тривалість наступного спостереження становила 12,3 року, що еквівалентно 3,5 мільйона людино-років спостереження. За цей період дослідники виявили 16121 випадок переломів будь-якого типу і 12967 випадків падінь. Протягом усього періоду подальшого спостереження в учасників, які дотримувалися здорового режиму сну, було відзначено зниження ризику падіння на 17% (відношення ризиків (ВР) – 0,83) та ще більш виразне зниження ризику переломів на 28% (ВР – 0, 72) порівняно з учасниками з несприятливим режимом сну. Крім цього, у добровольців зі спадковою високою мінеральною щільністю кісткової тканини (МЩКТ) та здоровим режимом сну ймовірність переломів та падінь була найменшою.
У підсумку, дотримання здорового режиму сну було пов’язане зі зниженням ймовірності падінь і переломів при старінні. Слід зазначити, що цей захисний зв'язок залишався незмінним, незалежно від наявності спадкової високої МЩКТ.
Frontiers in Immunology
Adherence to a healthy sleep pattern is associated with lower risks of incident falls and fractures during aging
Tao Zhou і співавт.
Коментарі (0)