У вагітних жінок із високим ризиком передчасних пологів рівень CCL2 демонструє найвищу прогностичну силу щодо розродження протягом 7 днів, а CXCL10 – щодо розродження до терміну 34 тижнів вагітності.
У проспективному когортному дослідженні низькі рівні CC-хемокін-ліганду 2 (CCL2) у сироватці крові вагітних жінок з високим ризиком передчасних пологів корелювали з підвищеним ризиком розродження протягом 7 днів. При цьому підвищені рівні CXC-хемокін-ліганду 10 (CXCL10) у сироватці крові більшою мірою вказували на підвищений ризик розродження до терміну 34 тижнів вагітності. Прогностична сила була найбільш надійною у разі підвищення співвідношення рівнів CXCL10/CCL2.
Мета дослідження полягала в оцінці того, чи можна за допомогою рівнів хемокінів CCL2 та CXCL10 прогнозувати ризик спонтанних передчасних пологів у когорті вагітних жінок із клінічними проявами високого ризику. У дослідження було включено 109 жінок із клінічними проявами високого ризику передчасних пологів у період від 20+0 до 31+6 тижнів вагітності. Критеріями включення були наявність передчасних пологів в анамнезі, довжина шийки матки <25 мм, болісні перейми або регулярні скорочення (<3 за 30 хвилин).
При надходженні у жінок збирали зразки крові та визначали рівні біомаркерів з використанням сендвіч-імуноаналізу (твердофазний імуноферментний аналіз (ELISA)). Основною кінцевою точкою дослідження були спонтанні передчасні пологи до терміну 34 тижнів вагітності, а додатковою кінцевою точкою - пологи до терміну 37 тижнів вагітності або протягом 7 днів після включення до дослідження. Загалом 16 жінок (14,7%) народили до 34 тижнів вагітності, 20 жінок (18,4%) – у період від 34+0 до 36+6 тижнів вагітності.
Крім того, 6 жінок (5,5%) народили протягом 7 днів після госпіталізації. У жінок, які перенесли передчасні пологи (до 34 тижнів вагітності), середній рівень CXCL10 у сироватці крові був вищим (115 пг/мл), ніж у жінок, які народили на 34-му тижні вагітності або пізніше (61 пг/мл). Аналогічно, рівні CXCL10 були вищими у жінок, які народили до терміну 37 тижнів вагітності (103 і 53 пг/мл відповідно). Зниження рівня CCL2 у сироватці крові матері, навпаки, було пов'язане з розродженням протягом 7 днів після надходження (25 та 73 пг/мл відповідно) та передчасними пологами до 34 тижнів вагітності (46 та 73 пг/мл відповідно).
Використання співвідношення рівнів CXCL10/CCL2 покращило прогностичну модель: площа під кривою операційних характеристик (ROC-AUC) для ймовірності пологів до терміну 34 тижнів вагітності склала 0,83, що відповідає значенням позитивної прогностичної цінності, специфічності та чутливості 0,43, 0 86 та 0,67 відповідно при пороговому значенні 2,2. Рівні обох хемокінів мали високу прогностичну цінність з метою оцінки ризику передчасних пологів у довгостроковій перспективі.
BMC Pregnancy and Childbirth
Prediction of spontaneous preterm birth using CCL2 and CXCL10 in maternal serum of symptomatic high-risk pregnant women: a prospective cohort study
Jessica Alana Hoffmann і співавт.
Коментарі (0)