У осіб з деменцією проведення когнітивної стимулюючої терапії може забезпечити покращення метакогнітивних здібностей.
Порушення самосвідомості є загальною ознакою деменції зі значним клінічним впливом. Деякі терапевтичні стратегії, такі як когнітивна стимуляція та психотерапія, були запропоновані для пом’якшення втрати самосвідомості. Результати пілотного рандомізованого контрольованого дослідження вказують на те, що при проведенні когнітивної стимулюючої терапії у пацієнтів з деменцією можуть покращуватися метакогнітивні здібності, зокрема самоусвідомлення. Мета дослідження, проведеного Elodie Bertrand та співавт., полягала у вивченні впливу когнітивної стимулюючої терапії на ступінь усвідомлення власного стану у пацієнтів з деменцією.
В рамках амбулаторної програми до дослідження було включено 47 пацієнтів з деменцією легкого та середнього ступеня тяжкості, яких рандомізували до групи застосування когнітивної стимулюючої терапії (n = 23) або групи стандартної терапії (n = 24) протягом 7 тижнів. Оцінку ступеня усвідомлення власного стану пацієнтами проводили до та після втручання.
Ступінь усвідомлення пацієнтами власного стану підвищився в обох групах, проте усвідомлення, пов'язане з когнітивними функціями, покращало лише в групі, що пройшла когнітивну стимулюючу терапію. Проведення когнітивної стимулюючої терапії також може забезпечити покращення метакогнітивних здібностей у пацієнтів з деменцією, що можна використовувати у подальшій роботі з ними.
Clinical Gerontologist
Metacognitive Improvements Following Cognitive Stimulation Therapy for People with Dementia: Evidence from a Pilot Randomized Controlled Trial
Elodie Bertrand і співавт.
Коментарі (0)