Метформін знижує ризик розвитку фібриляції передсердь та частоту розвитку тяжких небажаних серцево-судинних явищ у пацієнтів з цукровим діабетом 2-го типу та кардіостимуляторами, що може сприяти профілактиці серцево-судинних ускладнень, зумовлених цукровим діабетом.
Згідно з результатами дослідження методом випадок-контроль, у пацієнтів з цукровим діабетом 2-го типу та кардіостимуляторами терапія метформіном відіграє вирішальну роль у зниженні ризику розвитку фібриляції передсердь (ФП) та тяжких небажаних серцево-судинних явищ (MACE).
Метою дослідження у 227 пацієнтів, результати якого опубліковані в журналі Heliyon, була оцінка впливу метформіну на ризик розвитку ФП, включаючи вперше виявлену ФП та тяжкість ФП. Пацієнтів рандомізували у дві групи: з пароксизмальною ФП (n = 80) та без ФП (n = 147).
Примітно, що результати дослідження вказують на наявність статистично значущого взаємозв'язку між терапією метформіном та зниженням ризику розвитку ФП у пацієнтів без ФП в анамнезі. Однак у ході дослідження не було виявлено взаємозв'язок між тяжкістю ФП та терапією метформіном у групі пацієнтів з ФП. Застосування метформіну було також пов'язане зі зниженням частоти розвитку MACE в обох групах. Це вказує на те, що метформін може забезпечувати більш ефективну профілактику серцево-судинних ускладнень, крім його важливої ролі в лікуванні цукрового діабету.
Heliyon
Metformin reduces New-onset atrial fibrillation risk rather than atrial fibrillation burden in type 2 diabetes patients: A case-control study
Chongxia Zhong та співавт.
Коментарі (0)