EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність нефармакологічної терапії для лікування чоловічого безпліддя

вагітність вагітність
вагітність вагітність

Що нового?

Застосування акупунктури, фізичні вправи, прийом лікопіна, омега-3 жирних кислот, коензиму Q10 (CoQ10), селену, цинку, вітамінів, карнітину, чи споживання їжі з високим вмістом цих речовин, дозволяє регулювати частоту настання вагітності, покращувати якість сперми та позитивно впливати на чоловіче безпліддя.

Згідно з результатами систематичного огляду та мережевого метааналізу, додатковий прийом таких антиоксидантів, як селен, цинк, омега-3 жирні кислоти, коензим Q10 (CoQ10) і карнітин, поряд з акупунктурою, фізичними вправами та споживанням їжі з високим вмістом зазначених речовин, допомагає знизити частоту чоловічого безпліддя та таким чином підвищити частоту настання вагітності (пряме підвищення частоти настання вагітності у даному метааналізі показало тільки застосування: акупунктури; фізичних вправ; селену).  Всі вищеперелічені заходи позитивно впливають на якість сперми та репродуктивне здоров’я в цілому.

Метою цього дослідження, проведеного Chen Z. та співавт., була оцінка ефективності нефармакологічної терапії при чоловічому безплідді.

Було проведено всебічний огляд рандомізованих клінічних досліджень (РКД), виявлених у таких базах даних, як China National Knowledge Infrastructure (CNKI), Embase, Wanfang, MEDLINE, PubMed та база даних Кокрейнівської бібліотеки. За допомогою мережевого метааналізу було визначено вплив нефармакологічної терапії на параметри сперми. Результати аналізу свідчили про виражені переваги застосування омега-3 жирних кислот, лікопіну, акупунктури та вітамінів для підвищення концентрації сперматозоїдів.

Голковколювання забезпечувало значні переваги порівняно з плацебо щодо підвищення загальної рухливості сперматозоїдів, а ефективність застосування лікопіну була суттєво вищою за ефективність плацебо. Крім того, застосування лікопіну, CoQ10, акупунктури, омега-3 жирних кислот і вітамінів забезпечило виразні переваги з точки зору поліпшення поступальної рухливості сперматозоїдів (таблиця 1).

Таким чином, фізичні вправи, акупунктура, застосування лікопіну, омега-3 жирних кислот, CoQ10, цинку, карнітину, вітамінів і селену та споживання їжі з високим вмістом поживних речовин покращують якість сперми і можуть застосовуватися для лікування чоловічого безпліддя.

Джерело:

Aging

Стаття:

Effectiveness of non-pharmaceutical intervention on sperm quality: a systematic review and network meta-analysis

Автори:

Chen Z. і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: