Споживання омега-3 жирних кислот може бути пов'язане зі зниженням ризику депресії.
Результати проспективного дослідження свідчать, що отримання омега-3 докозагексаєнової кислоти (ДГК), ейкозапентаєнової кислоти (ЕПК), докозапентаєнової кислоти (ДПК) та альфа-ліноленової жирної кислоти з їжею дозволяє знизити частоту розвитку та тривалість депресії. У всьому світі від депресії страждають 264 мільйони людей, що становить 4,3 % світового тягаря хвороб.
Згідно з даними недавніх досліджень, існує зв'язок між зростанням поширеності депресії та зниженням вмісту омега-3 жирних кислот у раціоні. Мета аналізу, проведеного з використанням даних, які були отримані на початковому рівні та в перший період спостереження в рамках проспективного дослідження здоров'я дорослих у Бразилії (ELSA-Brasil), полягала у вивченні зв'язку між споживанням омега-3 жирних кислот та частотою розвитку та тривалістю депресії у дорослих (у віці від 39 до 64 років) та осіб похилого віку (у віці старше 65 років).
Для вивчення раціону учасників використовували опитувальник для оцінки фактичного харчування (FFQ), а збір даних про депресивні епізоди виконували за допомогою переглянутої версії опитувальника для проведення клінічного інтерв'ю (Clinical Interview Schedule Revised, CIS-R). Наявність зв'язку між споживанням омега-3 жирних кислот з їжею та розвитком депресії оцінювали з використанням методу логістичної регресії. Встановлено, що споживання омега-3 жирних кислот було захисним фактором, що сприяло зниженню ймовірності затяжного депресивного епізоду на 2–65 %.
Крім того, більш високе споживання жирних кислот загалом та альфа-ліноленової кислоти зокрема було пов'язане з мінімізацією ризику розвитку депресивних епізодів (на 9 % та 29 % відповідно). Частота розвитку цього захворювання перебувала у тісному зв'язку зі споживанням омега-3 жирних кислот та альфа-ліноленової кислоти, при цьому більш високе споживання омега-3 жирних кислот було пов'язане зі зниженням частоти розвитку депресивних епізодів.
Nutrients
Consumption of Omega-3 and Maintenance and Incidence of Depressive Episodes: The ELSA-Brasil Study
Renata da Conceição Silva Chaves і співавт.
Коментарі (0)