Психологічні втручання можуть сприяти зниженню інтенсивності болю у жінок із дисменореєю.
Згідно з результатами метааналізу, психологічні методи лікування можуть бути корисними для полегшення симптомів дисменореї. Мета дослідження полягала у вивченні ефективності психологічних втручань у зниженні інтенсивності тазового болю, пов'язаного з менструацією, та її негативного впливу.
В результаті пошуку відповідних публікацій у таких базах даних, як PsycINFO, PubMed, CINHAL та Embase, в аналіз було включено 22 дослідження. З них у 21 дослідженні вивчали поліпшення всередині однієї групи (внутрішньогруповий аналіз), а в 14 оцінювали поліпшення у різних групах (міжгруповий аналіз). Було проведено метааналіз випадкових ефектів інтенсивності болю і негативного впливу, при цьому середню величину ефекту розраховували з використанням індексу g Хеджеса.
Згідно з результатами внутрішньогрупового аналізу, було відмічено зниження інтенсивності болю та негативного впливу після лікування (g = 0,986 та 0,949 відповідно) та під час першого візиту наступного спостереження (g = 1,239 та 0,842 відповідно). Згідно з результатами міжгрупового аналізу, спостерігалося зниження інтенсивності болю після лікування (g = 0,909) та зниження інтенсивності болю та негативного впливу під час першого візиту наступного спостереження (g = 0,964 та 0,884 відповідно) порівняно з контрольними групами.
У підсумку, були отримані перспективні результати застосування психологічних методів у лікуванні дисменореї, хоча загальні результати були обмежені у зв'язку з неоптимальною методологією дослідження, що застосовується у включених до аналізу дослідженнях, та значущої гетерогенності між ними. Для підтвердження клінічної користі психологічних втручань для полегшення дисменореї потрібні подальші дослідження з відповідним дизайном.
Pain Medicine
Efficacy of psychological interventions for dysmenorrhea: a meta-analysis
Sarah K Rogers і співавт.
Коментарі (0)