Було підтверджено виняткову точність автономної роботизованої комп'ютеризованої операції з імплантації при встановленні одиночних імплантатів за рахунок контролю кутового відхилення та осьових дефектів.
Результати дослідження серії клінічних випадків переконливо свідчать на користь автономної роботизованої операції як потенційної заміни операції зі встановлення зубних імплантатів.
Метою дослідження була оцінка точності встановлення одиночних імплантатів за допомогою автономної роботизованої комп'ютеризованої операції імплантації (r-CAIS).
Операції за допомогою r-CAIS проводили у пацієнтів, які не мали одного зуба. Пацієнтам виконували конусно-променеву комп'ютерну томографію із маркерами для позиціонування. Перед операцією було складено віртуальний передопераційний план свердління та встановлення імплантату. Під управлінням хірурга роботизована система автономно виконувала остеотомію та встановлення імплантату під час операції.
Для оцінки відмінностей між передбачуваною та фактичною установкою імплантатів була проведена післяопераційна конусно-променева комп'ютерна томографія. До дослідження було включено 10 осіб із одним зубним імплантатом. Не було задокументовано несприятливих наслідків операції чи післяопераційних ускладнень (таких як раннє відторгнення імплантату чи інфекція).
Середні загальні корональні, апікальні та кутові відхилення при автономній роботизованій імплантації склали 0,74 мм, 0,73 мм та 1,11° відповідно. Завдяки контролю осьових дефектів та кутового відхилення, при проведенні автономної r-CAIS спостерігалася висока точність у встановленні одиночних імплантатів.
Journal of Dentistry
Accuracy of autonomous robotic surgery for single-tooth implant placement: A case series
Shuo Yang і співавт.
Коментарі (0)