При застосуванні клометіазолу у лікуванні безсоння у пацієнтів похилого віку збільшується тривалість та покращується якість сну.
Дані систематичного огляду та метааналізу свідчили про більш виражений вплив терапії клометіазолом на тривалість та якість сну при лікуванні безсоння у пацієнтів похилого віку, при цьому в групах застосування клометіазолу реєстрували менше випадків дострокового вибування з дослідження та менше проявів синдрому відміни у порівнянні з групою (або) інших препаратів. Мета дослідження полягала в оцінці безпеки та ефективності застосування клометіазолу у пацієнтів із порушеннями сну.
Пошук літератури виконували з допомогою електронних баз даних. До огляду та аналізу включили публікації, знайдені в базах даних Medline (через PubMed), Scopus, PMC, Cochrane Library, PsycINFO, Ovid та ZB MED. Розглядали рандомізовані контрольовані дослідження (РКД) щодо оцінки впливу клометіазолу порівняно з плацебо та іншими препаратами на тривалість, початок, якість сну, частоту розвитку небажаних явищ та частоту дострокового вибуття з дослідження.
Усього було включено 8 рандомізованих контрольованих досліджень за участю 424 добровольців. У порівнянні з плацебо при застосуванні клометіазолу відзначалося суттєве збільшення тривалості сну (стандартизована різниця середніх (СРС) = 0,61), але порівняно з іншими активними препаратами виражених відмінностей не виявлено (СРС = -0,07). Порівняно з іншими активними препаратами при застосуванні клометіазолу було зареєстровано статистично значно менше випадків дострокового вибуття з дослідження (ВР = 0,51) та більше пацієнтів із задовільною якістю сну (ВР = 1,44).
Таким чином, клометіазол слід розглядати як можливий варіант замісної терапії у дорослих пацієнтів з безсонням тяжкого ступеня.
Pharmacopsychiatry
Clomethiazole for insomnia in older adults: A systematic review and meta-analysis
MarwaA Juburi і співавт.
Коментарі (0)