EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Лікування колхіцином може бути неефективним у пацієнтів із COVID-19

COVID-19 COVID-19
COVID-19 COVID-19

Що нового?

Введення колхіцину на додаток до стандартної терапії було безпечним і добре переносилося. Однак воно не було пов'язане зі статистично значущим покращенням, якщо розглядати маркери запалення або клінічний стан пацієнтів.

За даними нещодавно проведеного дослідження, введення колхіцину порівняно зі стандартною терапією не призвело до поліпшення клінічного стану або зниження виразності запальної реакції у госпіталізованих пацієнтів з інфекцією, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2. Дослідження COL-COVID було проведено з метою оцінки впливу колхіцину при його додаванні до стандартної терапії порівняно з проведенням тільки стандартної терапії на стан госпіталізованих пацієнтів із COVID-19, яким не потрібна штучна вентиляція легень.

В рамках цього відкритого проспективного рандомізованого контрольованого клінічного дослідження фази III 103 учасника (з них 52 % чоловіків) були рандомізовані до групи колхіцину (n = 52) або до контрольної групи (n = 51). Введення колхіцину в ударній дозі (1,5 мг) розпочато протягом перших 48 годин після госпіталізації. Потім препарат вводили у дозі 0,5 мг двічі на добу протягом 1-го тижня та у дозі 0,5 мг один раз на добу протягом 28 днів. Заздалегідь визначеними кінцевими точками були концентрація біомаркерів запалення та клінічний стан пацієнтів (за 7-бальною порядковою шкалою ВООЗ).

Про смертельні наслідки у групі колхіцину не повідомлялося, при цьому всі учасники цієї групи були виписані з лікарні на 28-й день. При цьому в контрольній групі в період госпіталізації було зареєстровано 2 смертельні наслідки, а в одному випадку госпіталізація була продовжена. Статистично значущих відмінностей між групами щодо зміни оцінок за шкалою ВООЗ до 14-го та 28-го днів, а також до досягнення клінічного поліпшення на 1 бал виявлено не було.

Клінічне погіршення (тобто збільшення оцінки за шкалою ВООЗ як мінімум на 1 бал) було відзначено у більшої частки пацієнтів із групи колхіцину (13,8 %) порівняно з контрольною групою (5,8 %). Лікування колхіцином було пов'язане зі зниженням ризику клінічного погіршення після коригування на вихідні фактори ризику та супутню терапію.

Концентрація біомаркерів запалення (таких як інтерлейкін-6, С-реактивний білок) між групами значно не відрізнялася. 28-денна терапія колхіцином не забезпечувала статистично значущої переваги над стандартною терапією за такими параметрами, як виразність запальної реакції або клінічного поліпшення. Однак цей препарат здатний запобігати подальшому погіршенню клінічного стану пацієнтів.

Джерело:

The International Journal of General Medicine

Стаття:

Colchicine in Recently Hospitalized Patients with COVID-19: A Randomized Controlled Trial (COL-COVID)

Автори:

Domingo A Pascual-Figal і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: