EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Високонадійна діагностика чутливої шкіри за допомогою опитувальника та проби на молочну кислоту

дерматологія дерматологія
дерматологія дерматологія

Що нового?

Опитувальник для самооцінки та проба на молочну кислоту виконують різні функції, а поєднання цих методів є надійним способом визначення чутливості шкіри.

Згідно з результатами дослідження, опублікованими в журналі Clinical, Cosmetic and Investigational Dermatology, з метою отримання більш повної інформації для визначення типу чутливості шкіри у пацієнта опитувальник для самооцінки слід застосовувати разом з пробою на молочну кислоту (LAST). Опитувальник призначений для осіб з чутливою шкірою, що виявляється у почервонінні та підвищеному саловиділенні шкіри обличчя без послаблення захисної функції шкіри. Оцінка проби LAST дозволяє визначити ступінь ослаблення захисних функцій шкіри обличчя та посилений кровообіг.

Yao Pan та співавт. провели перехресне дослідження з метою визначення біофізичних властивостей чутливої ​​шкіри неінвазивними методами за допомогою опитувальника та проби LAST. У групі здорових добровольців та у групі осіб з можливою підвищеною чутливістю вивчали взаємозв'язок між результатом проби LAST та результатами опитування та біофізичними параметрами.

Загалом у дослідженні взяли участь 209 здорових добровольців жіночої статі з Китаю (віком 18–35 років). Для виявлення чутливої ​​шкіри використовували опитувальник для самооцінки у поєднанні з пробою LAST. За допомогою неінвазивних методів оцінювали біофізичні властивості епідермісу, включаючи зволоженість шкіри, вироблення шкірного сала, трансепідермальну втрату води (TEWL), індекс еритеми, a*-значення, L*-значення, рівень pH та еластичність шкіри.

Поширеність чутливої ​​шкіри, як виявилося, залежала від використаного діагностичного методу. У таблиці 1 наведено дані про частоту діагностування чутливої ​​шкіри при використанні опитувальника, або проби LAST.

У осіб із чутливою шкірою, які самостійно оцінили свій стан, частота позитивного результату проби LAST була трохи вищою. У групі осіб із чутливою шкірою, які самостійно оцінили свій стан, значення таких показників як вироблення шкірного сала, зволоженість шкіри, a*-значення та індекс еритеми були статистично значуще вищими. З іншого боку, a*-значення, індекс еритеми та показник TEWL збільшилися, а L*-значення статистично значимо знизилося групи з позитивними результатами проби LAST.

У осіб із позитивним результатом проби LAST у групі учасників із чутливою шкірою значення індексу еритеми були вищими, але не у осіб зі здоровою шкірою. Більш того, було виявлено позитивний взаємозв'язок між оцінками по опитувальнику та вмістом шкірного сала, значенням індексу еритеми, рівнем зволоженості шкіри та a*-значенням, тоді як результати проби LAST перебували у позитивній кореляції зі значенням індексу еритеми, показником TEWL та a*-значенням.

Як оцінки по опитувальнику, так і результати проби LAST були пов'язані з L*-значенням. Дослідники дійшли висновку, що зв'язок біофізичних параметрів з різними методами оцінки чутливості шкіри може допомогти у розробці інтегрованої та персоналізованої системи оцінки.

Джерело:

Clinical, Cosmetic and Investigational Dermatology

Стаття:

Questionnaire and Lactic Acid Sting Test Play Different Role on the Assessment of Sensitive Skin: A Cross-sectional Study

Автори:

Yao Pan і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: