EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Шкала лабораторної оцінки тяжкості перебігу COVID-19 як інструмент динамічної оцінки і прогнозування ризику смертельного результату

Шкала лабораторної оцінки тяжкості перебігу COVID-19 як інструмент динамічної оцінки і прогнозування ризику смертельного результату Шкала лабораторної оцінки тяжкості перебігу COVID-19 як інструмент динамічної оцінки і прогнозування ризику смертельного результату
Шкала лабораторної оцінки тяжкості перебігу COVID-19 як інструмент динамічної оцінки і прогнозування ризику смертельного результату Шкала лабораторної оцінки тяжкості перебігу COVID-19 як інструмент динамічної оцінки і прогнозування ризику смертельного результату

Що нового?

Шкала лабораторної оцінки тяжкості перебігу COVID-19 - простий і точний інструмент для прогнозування результатів у стаціонарних пацієнтів з коронавірусною інфекцією.

Згідно з результатами дослідження, опублікованими у виданні «Scientific Reports», шкала лабораторної оцінки тяжкості перебігу COVID-19 дозволяє легко оцінити ризик смертельного результату у пацієнтів, госпіталізованих з коронавірусною інфекцією (COVID-19). Мета даного ретроспективного багатоцентрового обсерваційного дослідження полягала у визначенні лабораторних прогностичних факторів смертельного результату при коронавірусній інфекції, які дозволять виявляти пацієнтів з факторами високого ризику.

У дослідження включали всіх госпіталізованих пацієнтів з коронавірусною інфекцією важкого гострого респіраторного синдрому 2-го типу (SARS-CoV-2; n = 893, середній вік 68,2 ± 15,2 рр). В аналіз були включені лабораторні біомаркери з вираженою прогностичною цінністю при оцінці смертності в рамках клінічної моделі. Були визначені порогові значення і розроблена шкала оцінки ризиків.

87 пацієнтів (9,7%) були госпіталізовані у відділення інтенсивної терапії, 72 пацієнтам (8,1%) потрібна була штучна вентиляція легенів, 171 пацієнт (19,1%) помер. На підставі багатовимірної моделі логістичної регресії була розроблена шкала лабораторної оцінки тяжкості перебігу COVID-19 в діапазоні від 0 до 30 балів, яка дозволяє спрогнозувати ризик смертності за допомогою зваженого балу. Шкала оцінки була складена на підставі результатів визначення рівнів D-димеру, С-реактивного білка, гемоглобіну, лімфоцитів, інтерлейкіну-6, еритроцитів, лактатдегідрогенази, лейкоцитів, нейтрофілів, креатиніну і прокальцитоніну.

Учасників розподілили на групи з низьким (менше 12 балів), помірним (12-18 балів) і високим (19 і більше балів) ризиком смертельного результату. Відмінності між групами щодо ризику смертності були статистично значущими (див. Таблицю нижче).


C-індекс склав 0,85 (0,82-0,88), а p-значення для тесту Хосмера-Лемешова - 0,63. Таким чином, шкала лабораторної оцінки тяжкості перебігу COVID-19 проста у застосуванні, дозволяє проводити динамічну оцінку і забезпечує відтворюваність. Шкала може допомогти медичним працівникам точно оцінити ризик несприятливих наслідків, а також виявити пацієнтів з високим ризиком смертельного результату і попередити клінічне погіршення.

Джерело:

Scientific Reports

Стаття:

The COVID-19 lab score: an accurate dynamic tool to predict in-hospital outcomes in COVID-19 patients

Автори:

Pablo Jose Antunez Muiños та співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: