Вакцинація ефективно знижує ризик розвитку мультисистемного запального синдрому та його ускладнень у дітей та підлітків.
Вакцинація проти COVID-19 у дітей та підлітків статистично значуще знижує ризик розвитку мультисистемного запального синдрому (МЗС) у дітей – тяжкого ускладнення, що виникає після перенесеної коронавірусної інфекції.
МЗС – рідкісний, але тяжкий гіперзапальний стан – це ускладнення, що спостерігається у дітей після перенесеної коронавірусної інфекції. Naama Schwartz та співавт. оцінювали зниження ризику розвитку МЗС та його важких форм у дітей після застосування мРНК-вакцини проти COVID-19.
Шляхом аналізу даних загальнонаціонального когортного дослідження, що включало 526 685 випадків коронавірусної інфекції, підтвердженої результатами ПЛР, у осіб віком до 19 років (у тому числі у 14 118 осіб, які пройшли повний курс вакцинації до розвитку інфекції), дослідники виявили усі випадки дітей за період із квітня 2020 р. до листопада 2021 р.
Дослідники розраховували частоту розвитку МЗС у дітей у двох підгрупах: підтверджені результатами ПЛР та передбачувані випадки захворювання (включаючи підтверджені результатами ПЛР та підозрювані випадки). Протягом періоду дослідження було діагностовано 233 випадки МЗС у дітей віком до 19 років, з подальшою госпіталізацією. Серед ймовірних випадків зараження COVID-19 відмінність ризиків для розвитку МЗС варіювалася від 2,1 до 1,0 на кожні 10 000 випадків коронавірусної інфекції. Ця різниця ризиків для розвитку гострого МЗС у дітей становила від 1,6 (95 % ДІ: 1,3–1,9) до 0,8 (95 % ДІ: 0,7–1,0) на кожні 10 000 випадків COVID -19.
У ході дослідження виявлено статистично значущі відмінності ризиків для кожного показника за результатами аналізу чутливості для передбачуваних показників захворюваності на коронавірусну інфекцію. Результати дослідження наголошують на важливій ролі вакцинації проти COVID-19 у зниженні ризику розвитку МЗС та його важких проявів у дітей.
European Journal of Pediatrics
Multisystemic inflammatory syndrome in children and the BNT162b2 vaccine: a nationwide cohort study
Naama Schwartz та співавт.
Коментарі (0)