Рослинний препарат на основі куркуми довгої (Curcuma longa) можна порівняти за ефективністю з омепразолом при лікуванні функціональної диспепсії.
Згідно з результатами рандомізованого подвійного сліпого плацебо-контрольованого дослідження, опублікованим в журналі The Journal of Gastroenterology and Hepatology, у пацієнтів з функціональною диспепсією застосування препарату на основі куркуми довгої може забезпечити зниження виразності симптомів і поліпшення якості життя, а також задоволеність пацієнтів лікуванням, зіставні з такими при застосуванні омепразолу. Метою даного дослідження, виконаного Kachonsak Yongwatana та співавт., було порівняння ефективності застосування рослинного препарату на основі куркуми та омепразолу з плацебо при лікуванні функціональної диспепсії.
Загалом 132 учасники були рандомізовані до груп застосування омепразолу (n = 43), куркуміну (n = 45) та плацебо (n = 44). Для оцінки клінічної ефективності лікування через 2 та 4 тижні використовували опитувальник для оцінки тяжкості диспепсії (SODA). Оцінку якості життя, пов'язаного зі здоров'ям, проводили за допомогою Європейського опитувальника для оцінки якості життя у 5 категоріях (EQ-5D) та Європейської візуальної аналогової шкали для оцінки якості життя (EQ-VAS).
Через 4 тижні середні оцінки інтенсивності болю та виразності симптомів, не пов'язаних з болем, за опитувальником SODA у групі застосування препарату на основі куркуми знизилися порівняно з групою плацебо. Між групами застосування препарату на основі куркуми та омепразолу статистично значущих відмінностей не виявлено. Середня оцінка задоволеності лікуванням за опитувальником SODA через 4 тижні у групі застосування препарату на основі куркуми була вищою, ніж у групі застосування омепразолу, проте ця відмінність не була статистично значущою.
Середня зміна оцінки за опитувальником EQ-5D через 4 тижні була найбільш високою у групі застосування препарату на основі куркуми, проте статистично значуще не відрізнялося від такого у двох інших групах.
Середня зміна оцінки за шкалою EQ-VAS через 4 тижні була найвищою у групі застосування препарату на основі куркуми (див. таблицю 1).
Таким чином, препарати на основі куркуми довгої можуть бути ефективними для зниження виразності симптомів, поліпшення якості життя та підвищення задоволеності лікуванням у пацієнтів з функціональною диспепсією.
Journal of Gastroenterology and Hepatology
Curcuma longa Linn Versus Omeprazole in Treatment of Functional Dyspepsia: A Randomized, Double-Blind, Placebo-Controlled Trial
Kachonsak Yongwatana і співавт.
Коментарі (0)