Вживання продуктів з високим вмістом тіаміну або вітаміну B1 сприяє зниженню симптомів запору.
Для оцінки ролі вітаміну B1 або тіаміну (харчового мікроелементу) у дослідженні, проведеному WeNYi Du та співавт., аналізували дані дорослих учасників Національної програми перевірки здоров'я та харчування (NHANES) з 2005 р. по 2010 р. Дослідники вивчали докладні 24-годинні записи про харчування учасників. У дослідженні використовували множинну логістичну регресію, аналіз у підгрупах та аналіз апроксимації кривої для вивчення взаємозв'язку між вітаміном B1 у раціоні та хронічним запором.
У дослідженні проаналізовано дані 10 371 учасника, у 10,8 % з яких було виявлено хронічний запор. Було виявлено, що вищі рівні споживання вітаміну B1 з їжею були значною мірою пов'язані з нижчим ризиком розвитку запорів. Зокрема, збільшення споживання вітаміну B1 відповідало зниженню ймовірності розвитку запору (ВШ: 0,87; 95 % ДІ: 0,77–0,99). Результати подальшого аналізу свідчили, що в учасників, що належать до найбільшого тертилю споживання вітаміну B1, ризик був помітно нижчим (ВШ: 0,80; 95% ДІ: 0,65–0,99), ніж у учасників, які належать до найменшого тертилю.
Крім того, особливо примітною була зворотна залежність між споживанням вітаміну B1 та запорами у чоловіків без артеріальної гіпертензії або цукрового діабету (значення p<0,05).
Отримані результати свідчать, що більш високі рівні споживання вітаміну B1 можуть призвести до формування слабшого випорожнення та посилення дефекації, що знижує виразність запорів. Однак для повного розуміння довгострокового впливу тіаміну на здоров'я травної системи необхідні ширші дослідження.
BMC Gastroenterology
The association between dietary vitamin B1 intake and constipation: a population-based study
Wenyi Du та співавт.
Коментарі (0)