Не встановлено зв’язку між прийомом
прямих оральних антикоагулянтів (ПОАК) та ризиком тяжкого перебігу
коронавірусної хвороби COVID-19.
Дослідження показало, що продовження застосування ПОАК не пов'язане зі зниженням ризику тяжкого COVID-19, а отже, раніше призначені ПОАК не впливають на прогноз.
Велике національне когортне дослідження на базі реєстру (459402 учасники) було проведене з метою визначити, чи впливає застосування ПОАК на ризик тяжкого перебігу COVID-19. Дві первинні кінцеві точки включали: 1) надходження до лікарні з лабораторно підтвердженим COVID-19; 2) направлення до відділення інтенсивної терапії (ВІТ) або смерть внаслідок лабораторно підтвердженого COVID-19.
Дослідники засвідчили відсутність зв'язку застосування ПОАК (n=103703) зі зменшенням ризику госпіталізації через COVID-19 в порівнянні з когортою пацієнтів з фібриляцією передсердь, в якій ПОАК не застосовувалися (n=36875), а також в порівнянні з когортою осіб, які страждали на серйозні серцево-судинні захворювання (n=355699).
Більше того, не виявлено взаємозв’язків між застосуванням ПОАК та направленням до ВІТ або смертністю від COVID-19.
Таким чином, прогноз COVID-19 не залежить від раннього початку прийому ПОАК в амбулаторному режимі, оскільки ПОАК не захищають від тяжкого перебігу COVID-19 .
Journal of Internal Medicine
Direct oral anticoagulant use and risk of severe COVID‐19
Benjamin Flam et al.
Коментарі (0)