Застосування прямої провокаційної пероральної проби у лікуванні алергії на пеніцилін з низьким рівнем ризику у відділеннях інтенсивної терапії є ефективним та безпечним.
Результати нещодавнього рандомізованого контрольованого дослідження (ORACLE) підтвердили безпеку та ефективність прямої пероральної провокаційної проби (DOC) у скороченні числа випадків алергії на пеніцилін з низьким рівнем ризику у відділеннях інтенсивної терапії. Мета дослідження, проведеного Morgon Rose та співавт., полягала у визначенні ефективності, доцільності та безпеки застосування DOC при алергії на пеніцилін з низьким рівнем ризику у відділеннях інтенсивної терапії.
У це відкрите пілотне дослідження включили дорослих пацієнтів із підтвердженою алергією на пеніцилін. Пацієнтів, віднесених до групи низького ризику (оцінка за шкалою PEN-FAST <3), рандомізували у співвідношенні 1:1 на отримання одноразової дози пеніциліну (250 мг амоксициліну або іншого антибіотика з групи пеніцилінів) методом DOC або на отримання стандартної терапії (з 2-годинним періодом спостереження в обох групах). Після виписки пацієнтам у групі досліджуваного втручання провели повторну пероральну провокаційну пробу (з інтервалом не менше 48 годин після першої проби).
Включених у дослідження учасників оцінювали через 24 години і 5 днів після кожної провокаційної проби, з наступним спостереженням через 90 днів. З 575 пацієнтів, що пройшли скринінг, 80 (14 %) були включені в дослідження, при цьому медіана віку склала 65 років, а медіана оцінки, отриманої із застосуванням інструменту для прийняття клінічних рішень при алергії на пеніцилін PEN-FAST — 1. Медіана оцінки за шкалою оцінки гострих та хронічних функціональних змін (APACHE2) склала 11. П'ятдесят відсотків включених у дослідження пацієнтів рандомізували на проходження DOC. З 40 виконаних провокаційних проб було отримано 1 позитивний результат (2,5%) у вигляді легкого висипу, з приводу якого учаснику призначили антигістамінний препарат для прийому внутрішньо. Про небажані явища тяжкого ступеня, пов'язані з прийомом антибіотиків, не повідомлялося.
Повторну провокаційну пробу провели 80% (32/40) учасників, які пройшли першу провокаційну пробу, при цьому не було зареєстровано жодного позитивного результату. Вкрай низьке співвідношення між кількістю пацієнтів, що пройшли скринінг і включених у дослідження, викликає занепокоєння з приводу доцільності проведення дослідження і свідчить про необхідність більш широких критеріїв включення та інтеграції оцінки алергії в рутинні протоколи відділень інтенсивної терапії, щоб оптимізувати процес видалення міток про алергію у контексті інтенсивної терапії.
The Journal of Allergy and Clinical Immunology
A Pilot RCT of Direct Oral Challenge (DOC) vs Routine Care for Low-Risk Penicillin Allergy in Critical Illness: The ORACLE Study
Morgon Rose та співавт.
Коментарі (0)