У пацієнтів з діабетичною нейропатією застосування дулоксетину є більш ефективним порівняно з амітриптиліном, особливо щодо зниження частоти розвитку болю.
Результати рандомізованого контрольованого дослідження вказують, що застосування дулоксетину є більш ефективним порівняно з амітриптиліном, особливо за показником частоти виникнення відчуття дискомфорту у пацієнтів. Salman Azhar та співавт. провели це дослідження з метою оцінки ефективності застосування дулоксетину та амітриптиліну щодо зниження інтенсивності болю у пацієнтів з діабетичною нейропатією. До дослідження включили 150 пацієнтів із діабетичною нейропатією. Пацієнтів рандомізували у рівному співвідношенні до груп A та B. Пацієнти з групи A отримували дулоксетин у дозі 60 мг, а пацієнти з групи B – амітриптилін у дозі 75 мг протягом 6 тижнів.
У ході консультацій із пацієнтами використовували спеціальний щоденник. Протягом перших 3 тижнів пацієнти щодня реєстрували зміну стану за допомогою візуальної аналогової шкали (ВАШ). Лікування із застосуванням препаратів проводили протягом 3 тижнів, а оцінку – через 6 тижнів. Інтенсивність болю вважали «зниженою» при зменшенні вихідної інтенсивності болю як мінімум на 50%. Збір даних пацієнтів здійснювали телефоном.
У групах А та B 41 (54,67 %) та 39 (52 %) учасників відповідно були чоловічої статі, а 34 (45,33 %) та 36 (48 %) – жіночої. Середній вік учасників становив 46,19±6,39 року. На початковому рівні оцінки інтенсивності болю за ВАШ між групами дослідження клінічно значуще не відрізнялися. Через 6 тижнів між групами була виявлена статистично значуща відмінність за показником, що вивчається (див. табл. 1).
Таким чином, дулоксетин перевершує амітриптилін щодо зниження інтенсивності болю в осіб із діабетичною нейропатією.
Pakistan Journal of Medical & Health Sciences
Management of Diabetic Neuropathy: A Comparison of Duloxetine with Amitriptyline
Salman Azhar і співавт.
Коментарі (0)