Втручання, пов'язані з активністю, а саме: раннє повернення до фізичної та соціальної активності можуть значно покращити симптоми струсу мозку у підлітків.
Результати недавнього метааналізу свідчать на користь потенційного зсуву у традиційному підході до відновлення після струсу мозку у підлітків (легке травматичне пошкодження головного мозку), акцентуючи переваги раннього залучення до фізичної та соціальної активності. Традиційно відпочинок часто призначався для попередження несприятливих результатів, однак тенденція раннього повернення до фізичної та соціальної активності, що намітилася, обіцяє поліпшити траєкторію відновлення молодих людей, які перенесли струс мозку.
Отже, дане дослідження було спрямоване на оцінку ефективності втручань, заснованих на активності, щодо результатів (симптомів, якості життя та повернення до рівнів активності до травми) у підлітків та дітей після струсу мозку. Збір даних проводився незалежно трьома дослідниками, включаючи інформацію про розмір вибірки, рік публікації та країни, демографію добровольців, умови та дизайн дослідження, опис втручання та висновок авторів. Крім того, було проведено метааналіз відповідних рандомізованих контрольованих випробувань (РКД).
У підсумковий огляд були включені загалом 24 дослідження, включаючи 10 РКД. Результати виявили значний позитивний вплив втручань, пов'язаних з активністю, на повідомлення про симптоми, стандартизована середня різниця 0,39 (95% довірчий інтервал [ДІ] від 0,15 до 0,63; I2 0%). Це говорить про те, що рання фізична та соціальна активність може сприяти помітному полегшенню симптомів струсу мозку. Однак дослідження не виявило суттєвого впливу втручань, пов'язаних з активністю, на якість життя, із середньою різницею -0,91 (95% ДІ від -7,76 до 5,94; I2 0%).
Дослідники вказали на необхідність подальших досліджень у цій галузі через потенційні обмеження та відсутність переконливих доказів. Цікаво, що метааналіз повернення до рівнів активності до отримання травми не проводився через недостатню кількість РКД, проведених у цій конкретній області.
Незважаючи на перспективні результати щодо полегшення симптомів, дослідження виявило деякі обмеження. Один результат був виключений із метааналізу, а втручання, спрямовані на соціальну активність, були визнані неадекватними у поточному обсязі досліджень.
Насамкінець, це дослідження передбачає, що втручання, засновані на фізичної активності, особливо ті, у яких робиться наголос на раннє повернення до фізичної активності, можуть значно поліпшити симптоми струсу мозку у підлітків. Потрібне додаткове обстеження, щоб отримати всебічне уявлення про вплив на якість життя та повернутись до рівня активності до отримання травми.
Pediatrics
Activity and Recovery Among Youth With Concussion: A Meta-analysis
Rochelle Chauhan et al.
Коментарі (0)