Попередню терапію ведолізумабом можна використовувати для
прийняття клінічного рішення про необхідність проведення хірургічного втручання
хворому на хворобу Крона.
Згідно з результатами дослідження, опублікованими в журналі Journal of Crohn's and Colitis, ранній початок терапії ведолізумабом ефективно знижує частоту хірургічних втручань у пацієнтів з хворобою Крона (ХК).
Автори дослідження вивчали дані пацієнтів з ХК (тривалість захворювання ≤ 2 або ≤ 5 років) для оцінки ймовірності хірургічного втручання (колектомія або резекція кишечника) після раннього початку терапії ведолізумабом.
Ретроспективний аналіз даних 1253 пацієнтів, які отримують ведолізумаб в рамках досліджень GEMINI 2, GEMINI 3 і GEMINI LTS, проводився для оцінки хірургічного лікування ХК з урахуванням низької / середньої ймовірності отримання імунної відповіді або високої ймовірності розвитку імунної відповіді на введення даного препарату на основі моноклонального антитіла. Для проведення аналізу використовували засіб підтримки клінічного рішення.
Всього 113 (9%) пацієнтам було потрібно хірургічне втручання з приводу ХК. Імовірність хірургічного втручання наведено в таблиці.
Передбачається, що у пацієнтів з високою ймовірністю імунної відповіді ризик оперативного втручання нижче в порівнянні з низькою або середньою ймовірністю відповіді. Стійка тенденція до кореляції між більш раннім початком лікування (≤ 2 або ≤ 5 років з моменту постановки діагнозу) і зниженим ризиком хірургічного втручання в порівнянні з більш пізнім початком лікування спостерігалася у пацієнтів з низькою або середньою ймовірністю відповіді на терапію ведолізумабом.
Ранній початок терапії в довгостроковій перспективі може бути ефективним для профілактики ускладнень, пов'язаних з ХК, і, з урахуванням цього, дозволяє підвищити якість життя.
Journal of Crohn's and Colitis
Early Intervention With Vedolizumab and Longer-term Surgery Rates in Crohn’s Disease: Post Hoc Analysis of the GEMINI Phase 3 and Long-term Safety Programmes
Parambir S Dulai і співавт.
Коментарі (0)