Едоксабан безпечно та ефективно полегшує симптоми емболії легеневої артерії у пацієнтів, госпіталізованих із COVID-19.
Згідно з результатами дослідження, опублікованими в журналі Expert Review of Clinical Pharmacology, едоксабан є ефективним та безпечним препаратом для лікування гострої емболії легеневої артерії в умовах пандемії нової коронавірусної інфекції COVID-19. Метою ретроспективного аналізу було визначення клінічного ефекту едоксабану в лікуванні емболії легеневої артерії у пацієнтів, які були госпіталізовані з COVID-19.
При госпіталізації діагностику емболії легеневої артерії проводили за допомогою комп'ютерної томографії (КТ) з призначенням едоксабану як препарату парентеральної терапії першої лінії (низькомолекулярний гепарин/фондапаринукс). Порівняльну оцінку клінічних результатів проводили у пацієнтів з гострим респіраторним дистрес-синдромом (ГРДС) і без нього в момент госпіталізації, а також у пацієнтів з підтвердженим та непідтвердженим усуненням емболії легеневої артерії за результатами КТ.
Усього було вивчено дані 50 пацієнтів. Середня тривалість наступного спостереження становила 42,5±10 днів. Відмінностей у вихідних характеристиках між пацієнтами з ГРДС (30%) та пацієнтами без ГРДС на момент госпіталізації не було виявлено. Пацієнти з усуненням емболії легеневої артерії (84%) були молодшими, а тривалість терапії фондапаринуксом та термін госпіталізації у них були коротшими порівняно з пацієнтами, у яких не вдалося усунути емболію легеневої артерії (див. таблицю 1).
Випадки масивної кровотечі були зареєстровані у двох пацієнтів. Під час багатофакторної оцінки єдиним прогностичним фактором усунення емболії легеневої артерії був час до переходу на терапію едоксабаном (відношення ризиків: 0,92). Таким чином, терапевтичний підхід, що включає комбінацію антикоагулянтів (низькомолекулярний гепарин + фондапаринукс) з подальшим застосуванням едоксабану, вважається ефективною та безпечною терапією гострої емболії легеневої артерії в умовах пандемії COVID-19.
Expert Review of Clinical Pharmacology
Edoxaban for the treatment of pulmonary embolism in hospitalized COVID-19 patients
Valerio Langella і співавт.
Коментарі (0)