Використання
фреманезумабу один раз на місяць або один раз в три місяці є опцією лікування
пацієнтів з епізодичною або хронічною мігренню. Препарат проявив добру
довгострокову ефективність, безпеку та переносимість.
Згідно з результатами дослідження, застосування фреманезумабу один раз на місяць або один раз в три місяці при мігрені забезпечувало стійке зниження числа нападів головного болю (від середньої інтенсивності; днів на місяць), числа нападів мігрені (днів на місяць), а також втрати активності та працездатності через головний біль. Ефекти лікування зберігалися до 12 місяців. Також було встановлено, що фреманезумаб добре переносився.
Метою цього рандомізованого багатоцентрового подвійного сліпого дослідження III фази в паралельних групах тривалістю 52 тижні було вивчення довгострокової безпеки, ефективності і переносимості застосування фріманезумабу (гуманізованого моноклонального антитіла), схваленого для профілактики нападів мігрені у дорослих пацієнтів.
В ході дослідження оцінювали вплив застосування фреманезумаба один раз на місяць і один раз в три місяці у дорослих пацієнтів з хронічною або епізодичною мігренню. Безпеку і переносимість фреманезумабу оцінювали шляхом моніторингу небажаних явищ, визначення імуногенності, систематичною оцінкою місця ін'єкції (відразу після ін'єкції і через годину після), а також з допомогою лабораторних досліджень та життєво важливих показників організму. Заздалегідь вибрані кінцеві точки дослідження включали в себе оцінку змін щодо вихідного рівня в: а) кількості нападів мігрені (днів в місяць); б) кількості днів прийому лікарських засобів для купірування гострого головного болю; в) кількості нападів головного болю як мінімум середньої інтенсивності (днів в місяць). Також оцінювали зміни функціональної активності і працездатності пацієнтів, пов'язані з головним болем (за допомогою Тесту оцінки впливу головного болю з 6 пунктів), у порівнянні з вихідним рівнем.
З 1890 пацієнтів, які взяли участь в дослідженні (1110 пацієнтів з хронічною мігренню і 780 - з епізодичною мігренню), 551 пацієнт з хронічною мігренню отримував дозу фреманезумаба раз в три місяці, а 559 пацієнтів з хронічною мігренню - 1 раз на місяць. 394 пацієнта з епізодичною мігренню отримували досліджуване лікування раз в три місяці, а 386 пацієнтів з епізодичною мігренню - 1 раз на місяць. Найбільш частими побічними небажаними явищами були реакції в місці ін'єкції (почервоніння - 26%, ущільнення - 33%, біль - 31%). Отримання фреманезумаба призвело до зменшення кількості нападів мігрені (днів на місяць) і кількості нападів головного болю як мінімум середнього ступеня тяжкості (днів на місяць), в порівнянні з вихідним рівнем, протягом 12 місяців (див. Таблицю нижче).
Також протягом 12 місяців спостерігали зниження використання лікарських засобів для купірування гострого головного болю і для полегшення стану зниження активності, пов'язаного з головним болем. Таким чином, фреманезумаб є ефективним варіантом терапії для пацієнтів з хронічною і епізодичною мігренню. Даний препарат здатен полегшувати біль і покращувати пов'язане з мігренню зниження функціональної активності, а також покращувати якість життя пацієнтів.
Neurology
Long-term safety, tolerability, and efficacy of fremanezumab in migraine. A randomized study
Peter J. Goadsby та співавт.
Коментарі (0)