Виконання епідуральної аналгезії є безпечним і дозволяє статистично значуще знизити інтенсивність болю при пологах у другому триместрі.
Згідно з результатами проспективного нерандомізованого одноцентрового контрольованого дослідження, у породіль, яким виконували епідуральну аналгезію, досягалося статистично значуще зменшення оцінки інтенсивності болю за візуальною аналоговою шкалою (ВАШ), що свідчить про ефективність епідуральної аналгезії з точки зору зниження інтенсивності болю при пологах.
Мета цього дослідження полягала в оцінці ефективності епідуральної аналгезії для полегшення болю під час пологів у другому триместрі. У дослідження були включені жінки, що народжували вперше, яким було показано штучну стимуляцію пологів у другому триместрі вагітності. Для індукції пологів в амніотичну порожнину вводили етакридину лактат і призначали міфепристон для прийому всередину. Учасниць дослідження розділили на групу з виконанням епідуральної аналгезії (n = 30) та групу без виконання епідуральної аналгезії (n = 30). Основними кінцевими точками у дослідженні були результати подальшого спостереження та оцінка інтенсивності болю за ВАШ. Додатковими кінцевими точками були тривалість пологів та клінічні показники у вигляді відносних величин.
В обох групах вагінальна індукція пологів пройшла успішно. До застосування аналгезії клінічно значущих відмінностей оцінок інтенсивності болю за ВАШ між групами учасниць не виявлено. Однак під час пологів, а також після застосування аналгезії оцінка інтенсивності болю за ВАШ у групі з виконанням епідуральної аналгезії була статистично значно нижча, ніж у групі без виконання епідуральної аналгезії. Різниця середніх витрат на госпіталізацію між групами дослідження була клінічно значущою (див. таблицю 1).
Обсяг залишкової тканини плаценти, тривалість госпіталізації в днях, тривалість застосування антибіотиків у днях, вміст С-реактивного білка, концентрація гемоглобіну на другу добу, частота інтранатальних травм, кровотечі об'ємом ≥500 мл та післяпологової кровотечі, а також тривалість пологів у групах дослідження. не розрізнялися. Люмбалгія та біль у спині, інтенсивність яких знижувалася після відпочинку, протягом періоду до 3 місяців після пологів спостерігалися лише у трьох пацієнток.
Під час госпіталізації розвитку небажаних явищ, пов'язаних з епідуральною аналгезією, не було зазначено. Таким чином, епідуральна аналгезія є перспективним варіантом усунення болю при пологах у другому триместрі.
Medicine (Baltimore)
Evaluation efficacy and safety of epidural analgesia in second-trimester induced labor: A single-center, prospective, non-randomized, controlled study
Yong Zeng і співавт.
Коментарі (0)