Встановлено ефективність застосування адреналіну для профілактики гіпотензії під час кесаревого розтину в умовах спінальної анестезії.
Результати рандомізованого контрольованого дослідження щодо добору доз вказують, що застосування адреналіну забезпечує ефективну профілактику артеріальної гіпотензії під час кесаревого розтину в умовах спінальної анестезії. Мета цього дослідження полягала в порівнянні трьох доз адреналіну, що вводиться з метою профілактики гіпотензії при кесаревому розтині в умовах спінальної анестезії. До дослідження було включено жінок з доношеною вагітністю, яким було показано проведення планового кесаревого розтину в умовах спінальної анестезії.
В якості профілактики жінкам вводили адреналін зі швидкістю інфузії 0,01, 0,02 або 0,03 мкг/кг/хв. При розвитку артеріальної гіпотензії в умовах спінальної анестезії (систолічний артеріальний тиск менше 80 % від вихідного) виконували болюсне введення ефедрину в дозі 9 мг. Основною встановленою кінцевою точкою була частота розвитку гіпотензії в умовах спінальної анестезії. Додатковими встановленими кінцевими точками були загальний обсяг застосування ефедрину, частота розвитку гіпотензії тяжкого ступеня в умовах спінальної анестезії, вираженої артеріальної гіпертензії та тахікардії, а також неонатальні результати. У заключну оцінку було включено дані 271 учасниці дослідження.
Частота розвитку артеріальної гіпотензії була найнижчою у групі застосування адреналіну в дозі 0,03 мкг (11 із 90 учасниць (12 %)). Далі слідували групи, в яких препарат вводили в дозі 0,02 мкг (32 із 91 учасниці (35 %)) та 0,01 мкг (55 з 90 учасниць (61 %)). У групі введення адреналіну в дозі 0,03 мкг медіана (квартилі) загального обсягу застосування ефедрину (0 (0, 0) мг) була найменшою. Потім за цим показником слідували групи, у яких адреналін вводили у дозі 0,02 мкг (0 (0,9) мг) та 0,01 мкг (9 (0,18) мг). Порівняно з групою введення адреналіну в дозі 0,01 мкг, частота розвитку артеріальної гіпотензії тяжкого ступеня у групах введення препарату в дозах 0,03 мкг та 0,02 мкг (15 із 90 пацієнтів (17 %), 3 із 90 пацієнтів (3 %) та 5 з 91 пацієнта (6 %) відповідно) була нижчою.
Щодо частоти розвитку вираженої артеріальної гіпертензії та тахікардії, а також неонатальних результатів показники у групах дослідження були порівнянними. Застосування адреналіну з метою профілактики артеріальної гіпотензії при кесаревому розтині є доцільним. У порівнянні з введенням препарату в початкових дозах 0,02 мкг/кг/хв та 0,01 мкг/кг/хв, при застосуванні препарату в дозі 0,03 мкг/кг/хв частота розвитку артеріальної гіпотензії була найменшою. Що стосується частоти розвитку артеріальної гіпертензії та тахікардії, а також неонатальних результатів, показники при застосуванні препарату у трьох зазначених дозах були порівнянними.
Anaesthesia Critical Care & Pain Medicine
The use of Epinephrine infusion for the prevention of spinal hypotension during Caesarean delivery: A randomized controlled dose-finding trial
Ahmed M. Hasanin і співавт.
Коментарі (0)