Тенофовіру алафенамід виявився безпечним та економічно ефективним препаратом терапії першої лінії при хронічному гепатиті В.
У недавньому дослідженні, результати якого опубліковані в журналі Medicine (Балтімор), Rui Liu та співавт. ретельно вивчили ефективність двох основних методів лікування хронічного гепатиту B: тенофовіру алафенаміду (ТАФ) та тенофовіру дизопроксилу фумарату (ТДФ).
У цьому комплексному аналізі 241 випадки хронічного гепатиту В за період з січня 2020 по грудень 2021 порівнювали ефективність застосування ТАФ і ТДФ. Пацієнтів розділили на групу застосування ТАФ (180 учасників) та групу застосування ТДФ (61 учасник); оцінювали функцію печінки, маркери вірусу, клінічні наслідки, небажані явища та економічну ефективність.
До лікування у двох групах рівні ферментів печінки – аспартатамінотрансферази (АСТ), аланінамінотрансферази (АЛТ) та загального білірубіну – були подібними. Після лікування в обох групах спостерігалося статистично значуще зниження рівнів АЛТ, АСТ та загального білірубіну, хоча відмінності між групами застосування ТАФ та ТДФ були статистично незначними.
Частота клінічного лікування суттєво не відрізнялася, однак у групі застосування ТАФ частота розвитку небажаних реакцій була нижчою, ніж в іншій групі. Незважаючи на більш високу медіану вартості ТАФ, при аналізі економічної ефективності його можна порівняти з ТДФ.
Таким чином, ТАФ і ТДФ були ефективні в поліпшенні функції печінки та сприяли одужанню пацієнтів, що відповідає меті лікування хронічного гепатиту B. Зокрема, ТАФ мав більш сприятливий профіль безпеки в порівнянні з ТДФ, що потенційно впливає на рішення щодо лікування в майбутньому.
Medicine (Балтимор)
Therapeutic effectiveness analysis of Tenofovir alafenamide and Tenofovir disoproxil fumarate on the treatment for chronic hepatitis B
Rui Liu та співавт.
Коментарі (0)