Зовнішня стимуляція трійчастого нерву протягом 2 годин, що проводиться в домашніх умовах, є ефективним та безпечним нелікарським та неінвазивним альтернативним методом усунення нападів мігрені.
Згідно з результатами рандомізованого проспективного дослідження III фази (дослідження TEAM), проведення 2-годинної зовнішньої стимуляції трійчастого нерву (e-TNS) при гострій мігрені призводило до статистично значущого підвищення частоти усунення болю та пов'язаних з мігренню симптомів.
Мета дослідження полягала в оцінці безпеки та ефективності самостійної 2-годинної e-TNS (дві послідовні 1-годинні процедури) для усунення нападів мігрені з аурою і без неї в домашніх умовах. До дослідження було включено 538 пацієнтів, які відповідають критеріям міжнародної класифікації головного болю, 3-те видання (ICHD-3) з 2-8 днями мігренозного головного болю на місяць.
Дорослих пацієнтів рандомізували до груп застосування 2-годинної активної або фіктивної стимуляції. Оцінки інтенсивності мігренозного болю і пов'язаних з мігренню симптомів, що турбують пацієнта, реєстрували в паперовому щоденнику на початковому рівні, а також через 2 і 24 години. Основними кінцевими точками цього багатоцентрового подвійного сліпого плацебо-контрольованого дослідження були частота усунення пов'язаних з мігренню симптомів, які спричиняють дискомфорт, і болю через 2 години. Додатковими кінцевими точками були частота полегшення болю через 2 години, усунення будь-яких пов'язаних з мігренню симптомів через 2 години, застосування невідкладної терапії протягом 24 годин після лікування, досягнення стійкого позбавлення від болю і стійкого зниження інтенсивності болю через 24 години.
В рамках дослідження було проведено збір даних про небажані явища та порівняння показників у групах дослідження. Загалом 538 пацієнтів рандомізували в основну групу (n = 259) та контрольну групу (n = 279), а їх дані включили до аналізу даних залежно від призначеного втручання. В основній групі частка учасників, які не мали болю через 2 години, була на 7,2 % вище, ніж у контрольній групі. Частота усунення пов'язаних з мігренню симптомів, що турбують, була на 14,1% вище в основній групі в порівнянні з контрольною групою.
Якщо говорити про додаткові кінцеві точки, то в основній групі частота полегшення болю через 2 години була вищою на 14,3%, усунення всіх пов'язаних з мігренню симптомів через 2 години — на 8,4%, досягнення стійкого позбавлення від болю — на 7,0% та стійкого зниження інтенсивності болю через 24 години – на 11,5 % порівняно з контрольною групою (див. таблицю 1).
Важкі побічні ефекти були відсутні. Таким чином, застосування 2-годинної e-TNS є ефективним для невідкладного лікування нападів мігрені.
Scientific Reports
Phase 3 randomized, double-blind, sham-controlled Trial of e-TNS for the Acute treatment of Migraine (TEAM)
Deena E. Kuruvilla і співавт.
Коментарі (0)