Габапентин може бути ефективним знеболюючим препаратом вибору за різних станів, пов'язаних з нейропатичним болем.
У недавньому огляді, опублікованому в журналі Pharmacy and Pharmacology, було проаналізовано фармакодинамічні та фармакокінетичні властивості габапентину та виконано порівняння його ефективності та безпеки при застосуванні у різних дозах. Як ресурси для пошуку даних за 26 років використовували різні широко відомі бази даних, такі як Pubmed, Embase і т. д., у результаті було виявлено 87 літературних джерел.
Нейропатичний біль дуже поширений серед осіб працездатного віку. Медикаментозна терапія спрямована на усунення цього больового синдрому та покращення якості життя пацієнтів. Нейропатичний біль має різні етіологічні фактори, тому існує потреба в препаратах, які мають аналгезуючий ефект за рахунок ослаблення передачі больових імпульсів у ЦНС.
Встановлено, що терапія габапентином, зокрема, забезпечує значні результати при лікуванні пацієнтів з постгерпетичним нейропатичним болем, діабетичною нейропатією, що супроводжується больовим синдромом, та багатьма іншими станами, пов'язаними з нейропатичним болем. Рекомендована початкова доза габапентину становить 300 мг на добу і потребує подальшої поступової корекції залежно від відповіді на лікування та переносимості препарату, особливо у пацієнтів похилого та старечого віку та пацієнтів з порушенням функції нирок.
Результати різних досліджень підтверджують найбільш виражений аналгетичний ефект габапентину при застосуванні дози 3600 мг на добу.
Габапентин має прийнятний профіль безпеки і сприятливі фармакодинамічні ефекти, що забезпечує його ефективність при нейропатичному больовому синдромі.
Pharmacy & Pharmacology
Use of gabapentin for neuropathic pain therapy: A view from perspective of evidence-based medicine
OI Butranova, SK Zyrianov
Коментарі (0)