Трикомпонентна комбінована терапія (геміфлоксацин, амоксицилін і рабепразол) була ефективною у пацієнтів з інфекцією H. pylori та відрізнялася низькою частотою резистентності та гарною переносимістю.
Для регіонів з поширеною резистентністю до кларитроміцину і метронідазолу з'явився новий підхід до боротьби з інфекцією H. pylori: згідно з результатами пілотного дослідження, опублікованими в журналі Medicine Baltimore, комбінація геміфлоксацину, амоксициліну і рабепразолу виявилася ефективним та добре переносимим варіантом терапії 1-ї лінії.
У дослідженні, проведеному Guner Kilic та співавт., аналізували дані 71 пацієнта з інфекцією H. pylori , які раніше не отримували лікування. Мета дослідження полягала в оцінці ефективності, безпеки та профілю побічних ефектів трикомпонентної терапії, що включає амоксицилін у дозі 1000 мг двічі на добу, геміфлоксацин у дозі 320 мг один раз на добу та рабепразол у дозі 20 мг двічі на добу протягом 7 днів. Дотримання запропонованого режиму терапії та її переносимість оцінювали протягом усього періоду дослідження.
Після завершення курсу лікування у всіх пацієнтів оцінювали ерадикацію H. pylori. шляхом дослідження рівня антигену H. pylori у калі через місяць після застосування трикомпонентної терапії. Встановлено, що ерадикація H. pylori була досягнута у 63 із 71 пацієнта (88,7 %). Однак через побічні ефекти та недотримання режиму терапії у 2 пацієнтів лікування було припинено. Після виключення цих випадків успішна ерадикація спостерігалася у 63 із 69 пацієнтів (91,3 %). При цьому 12,7% пацієнтів повідомили про побічні ефекти, такі як діарея, здуття живота, біль у животі та нудота/блювання. Про такі небажані реакції, як кислотний рефлюкс, запор, висипання, втома, головний біль, сухість у роті або зниження маси, не повідомлялося.
Medicine, Baltimore
Amoxicillin, Gemifloxacin and Rabeprazole, as first-line Helicobacter pylori therapy in clinical practice: A pilot study
Guner Kilic та співавт.
Коментарі (2)