EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Блокада колінного суглоба - альтернатива місцевої інфільтраційної аналгезії при ендопротезуванні колінного суглоба

knee_arthroplasty knee_arthroplasty
knee_arthroplasty knee_arthroplasty

Що нового?

Як блокада колінного суглоба, так і місцева інфільтраційна аналгезія забезпечують порівняльний знеболювальний ефект у пацієнтів, які перенесли ендопротезування колінного суглоба.

Згідно з результатами дослідження, опублікованими в журналі The European Journal of Anaesthesiology, в осіб, яким було показано ендопротезування колінного суглоба, альтернативою місцевої інфільтраційної аналгезії можна використовувати блокаду колінного суглоба, оскільки ці методи можна порівняти за виразністю знеболювального ефекту. Дослідники провели дане проспективне когортне дослідження не меншої ефективності для оцінки знеболювального ефекту блокади нервів колінного суглоба порівняно з місцевою інфільтраційною аналгезією протягом 24 годин після ендопротезування колінного суглоба.

У дослідження проспективно було включено 35 учасників, яким було показано ендопротезування колінного суглоба. Після цього отримані результати порівнювали з результатами 35 пацієнтів із ретроспективно набраної когорти. Проводили порівняльну оцінку блокади колінного суглоба з ультразвуковим контролем в групі проспективного набору з місцевою інфільтраційною аналгезією в групі ретроспективного набору. Основними кінцевими точками були оцінка за цифровою рейтинговою шкалою (NRS) болю та загальний обсяг застосування опіоїдів у перерахунку на еквівалент перорального морфіну протягом перших 24 годин після втручання.

Було проведено аналіз учасників, підібраних за показником схильності, з урахуванням супутніх чинників, пов'язаних з ризиком розвитку гострого післяопераційного болю. Після підбору за показником схильності у співвідношенні 1:1 учасників розподілили до групи проведення місцевої інфільтраційної аналгезії (n = 21) або групи блокади колінного суглоба (n = 21).

У групі учасників, підібраних за показником схильності, та в когорті учасників, у якій підбір не проводили, медіанна різниця за загальним обсягом застосування опіоїдів склала 4,99 мг та 2,5 мг (що відповідало критерію не меншої ефективності; Δ = 21 мг) , при цьому медіана різниці оцінки за шкалою NRS у спокої через 24 години склала –1,9 та –0,99 відповідно. Таким чином, блокаду колінного суглоба та місцеву інфільтраційну аналгезію можна порівняти з точки зору ефективності за показниками зниження інтенсивності болю.

Джерело:

Журнал The European Journal of Anaesthesiology

Стаття:

Ultrasound-guided genicular nerves block: an analgesic alternative to local infiltration analgesia for total knee arthroplasty: A noninferiority, matched cohort study

Автори:

Pierangela Pietrantoni і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: