У пацієнтів з ерозивним остеоартрозом суглобів кистей на додаток до стандартного лікування доцільним може бути застосування рецептурного кристалічного глюкозаміну сульфату.
Результати нещодавнього спостережного ретроспективного дослідження вказують на те, що застосування рецептурного кристалічного глюкозаміну сульфату (рКГС) для прийому внутрішньо в дозі 1500 мг 1 раз на добу на додаток до стандартного лікування було більш ефективним, ніж проведення тільки стандартного лікування, з точки зору зниження інтенсивності болю в кистях та покращення функціонування у пацієнтів з ерозивним остеоартрозом суглобів кистей (ЕОСК). Зниження симптомів спостерігалося через 3 місяці лікування, при цьому ефект зберігався протягом півроку.
Мета дослідження полягала у вивченні ефективності застосування рКГС на додаток до стандартного лікування (фізичні вправи, навчання та тренінги, що стосуються принципів ергономіки, та застосування за потребою препаратів для симптоматичного лікування) порівняно з проведенням лише стандартного лікування у пацієнтів з ЕОСК. У це піврічне ретроспективне дослідження типу «випадок – контроль» були включені пацієнти з остеоартрозом колінного суглоба та ЕОСК із клінічними проявами. Учасників дослідження розділили на дві групи з урахуванням того, чи приймали вони рКГС (у дозі 1500 мг на добу) у рамках стандартного лікування остеоартрозу суглобів кисті.
Обстеження пацієнтів проводили на початковому рівні, а потім через 3 та 6 місяців. До цього дослідження загалом було включено 123 учасники, з яких 67 отримували рКГС на додаток до стандартного лікування (група рКГС), а 56 — лише стандартне лікування (контрольна група). Основними кінцевими точками були зміни оцінок за візуальною аналоговою шкалою (ВАШ) та значень функціонального індексу при остеоартрозі суглобів кисті (Functional Index for Hand Osteoarthritis, FIHOA) через 6 місяців відносно вихідного рівня. Протягом півроку було відзначено статистично значущу зміну оцінок ВАШ (див. рис. 1) і значень індексу FIHOA на користь групи рКГС.
При оцінці тривалості ранкової скутості, стану здоров'я з використанням опитувальника та фізичного/психічного стану з використанням відповідних розділів короткої форми для оцінки якості життя з 36 пунктів результати у двох групах були порівнянними. При оцінці через 3 та 6 місяців у групі рКГС було виявлено статистично значуще зменшення обсягу застосування препаратів для симптоматичного лікування. Розвитку будь-яких тяжких побічних ефектів в обох групах зареєстровано не було.
Таким чином, у рамках цього дослідження було виявлено значний потенціал застосування рКГС у поєднанні зі стандартним лікуванням з точки зору зниження інтенсивності болю та покращення функціонування у пацієнтів з ерозивним остеоартрозом суглобів кисті.
Aging Clinical and Experimental Research
Prescription-grade crystalline glucosamine sulfate as an add-on therapy to conventional treatments in erosive osteoarthritis of the hand: results from a 6-month observational retrospective study
Sara Tenti і співавт.
Коментарі (0)