EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Взаємозв'язок між гіперурикемією та основними метаболічними порушеннями при синдромі полікістозних яєчників

синдром полікістозних яєчників синдром полікістозних яєчників
синдром полікістозних яєчників синдром полікістозних яєчників

Що нового?

Гіперурикемія у жінок із синдромом полікістозних яєчників (СПКЯ) тісно пов'язана з інсулінорезистентністю та дисліпідемією, що наголошує на необхідності комплексного підходу до діагностики та лікування.

У новому дослідженні, результати якого були опубліковані в журналі Frontiers in Endocrinology, вивчали потенційний зв'язок між гіперурикемією та СПКЯ.

Zhentao Gong та його колеги провели ретроспективне дослідження за участю 603 жінок з СПКЯ та 604 жінок без СПКЯ. Дослідники порівняли рівні сечової кислоти у сироватці крові та частоту розвитку гіперурикемії, проаналізувавши при цьому вплив індексу маси тіла (ІМТ) та різних метаболічних маркерів.

У жінок із СПКЯ спостерігалися суттєво вищі рівні сечової кислоти в сироватці та більш висока частота розвитку гіперурикемії порівняно з жінками без СПКЯ. Однак між підгрупами, сформованими за статусом ожиріння, виражених відмінностей не спостерігалося. Кореляція Пірсона вказувала на те, що ІМТ дуже впливає на рівень сечової кислоти.

При проведенні багатофакторного аналізу були виявлені гідні уваги зв'язки між рівнями сечової кислоти і дегідроепіандростерону сульфату, загальним холестерином, індексом вільних андрогенів, рівнями вільних жирних кислот, тригліцеридів, інсуліну натще, оцінкою інсулінорезистентності за допомогою гомеостатичної моделі, площею під кривою концентрацій інсуліну, рівнями аспартатамінотрансферази та аланінамінотрансферази. Виявлено позитивний зв'язок гіперурикемії з рівнем глюкози в плазмі крові натще і негативний зв'язок із рівнем естрадіолу.

СПКЯ пов'язаний з вищим рівнем сечової кислоти та підвищеним ризиком розвитку гіперурикемії. Згідно з висновками цього дослідження, такі ключові фактори, як маса тіла, інсулінорезистентність та рівень ліпідів, ймовірно, обумовлені цим зв'язком.

Джерело:

Frontiers in Immunology

Стаття:

The positive association between hyperuricemia and polycystic ovary syndrome and analysis of related factors

Автори:

Zhentao Gong та співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: