У порівнянні з обробкою лазером з низьким рівнем випромінювання застосування НПЗП забезпечує більш ефективне зниження інтенсивності зубного болю у пацієнтів, які перенесли стоматологічну операцію на зубах і щелепі.
Результати нерандомізованого клінічного дослідження вказують, що застосування нестероїдного протизапального засобу ібупрофену дозволяє більш ефективно полегшувати біль після проведення хірургічного видалення зубів у порівнянні з фотобіомодуляцією. Мета дослідження, проведеного Alaa Alqutub і співавт., полягала у вивченні знеболювальної дії лазерної терапії низького рівня (LLLT) та ібупрофену після видалення зуба.
До дослідження було включено 46 учасників віком від 20 до 60 років, яких розділили на 2 групи по 23 учасники. У групі 1 (група позитивного контролю) застосовували ібупрофен, а в групі 2 (експериментальна група) — обробку методом LLLT. Кількісну оцінку інтенсивності болю проводили з використанням числової рейтингової шкали (ЧРШ) в 1, 2 та 7 дні після операції.
Обидва варіанти лікування забезпечили зниження середньої інтенсивності болю. У післяопераційний день групи обробки лазером інтенсивність болю була статистично значуще нижче, ніж у контрольної групі (U = 62,5). Згідно з отриманими даними, на другий день після операції інтенсивність болю статистично значуще знизилася як у контрольній, так і в експериментальній групі (Z-показники: -3,61 та -3,1 відповідно). На сьомий день біль був відсутній в обох групах дослідження. Незважаючи на те, що різниця між групами не була клінічно значущою (U = 79), інтенсивність болю була нижчою у контрольній групі (див. рисунок 1).
Таким чином, застосування НПЗП є ефективним варіантом полегшення дентоальвеолярного болю після проведення стоматологічної операції.
The Saudi Dental Journal
Photobiomodulation vs NSAIDs in the management of postoperative dentoalveolar pain
Alaa Alqutub і співавт.
Коментарі (0)